Dar na kampaň zaslaný až po kampani neodporuje zákonu, míní senátor

10.02.2013 11:28 | Zprávy

Členy horní parlamentní komory čeká nesnadný úkol. Musí prověřit, zda prezidentské kampaně jednotlivých uchazečů o Hrad neprobíhaly v rozporu se zákonem. Ukazuje se přitom, že i samotná legislativní úprava, s níž budou senátoři pracovat, by si zasloužila nápravu nedostatků. Informuje o tom server Týden.cz. Není např. v rozporu se zákonem, když kandidáti na Hrad získávají sponzorské dary až po kampani.

Dar na kampaň zaslaný až po kampani neodporuje zákonu, míní senátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu složilo slib 27 nových senátorů. Mezi novými například Tomio Okamura a Libor Michálek, staronovými Jaroslav kubera nebo Jiří Čunek

"Musíme se domluvit, jak budeme vykládat zákon a jak provedeme kontrolu," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ senátor Jiří Oberfalzer (ODS), který předsedá mandátovému a imunitnímu výboru. Právě tento senátní orgán bude regulérnost prezidentských voleb hodnotit.

Zákon s tím vůbec nepočítá

Jak se členové horní parlamentní komory postaví např. k faktu, že vítěz voleb Miloš Zeman (SPZ) obdržel některé dary až po skončení kampaně? Podle Oberfalzera zákon s touto možností vůbec nepočítá, takže platí, že nejde o rozpor s legislativou. Do budoucna by se to však mohlo změnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…