Doktor Macek: Jakápak krize, já jsem spokojen

11.02.2013 12:27

Doktor Miroslav Macek se ohradil proti názoru ekonoma Davida Marka, že posledních sedm let naše ekonomika ztratila bez efektu. Mackovi samotnému se prý dařilo. Vyjádřil se i ke kauze bývalého poslance ČSSD Wolfa, který se díky chybě ministerských úředníků nejspíš vyhne vracení jedenácti milionů, které zpronevěřil.

Doktor Macek: Jakápak krize, já jsem spokojen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek s manželkou Petrou

Doktor Macek objevil informaci ke kauze uprchlého exposlance ČSSD Petra Wolfa, která je podle něj naprosto neuvěřitelná. Bývalého poslance za jedenáctimilionové zneužití dotace sice odsoudili, ale zpronevěřené peníze vracet nemusí. V rozsudku se totiž o náhradě vůbec nemluví.

„Ministerstvo životního prostředí, ze kterého Wolf dotace vylákal, se totiž nepřihlásilo s nárokem na náhradu škody,“ cituje konsternovaný Macek. A následně čtenáře vybízí, ať se vsadí, že těm zaměstnancům ministerstva, kteří za toto hrubé opomenutí nesou odpovědnost, se nestane vůbec nic.

Glosy Miroslava Macka ZDE

Poté se Macek pozastavuje nad názorem analytika Patria Finance Davida Marka, že výkon průmyslu je přibližně stejný, jako v roce 2006, takže naše ekonomika vlastně ztratila sedm let. Macek s tímto názorem nesouhlasí, analytik by podle něj měl mluvit pouze za sebe.

„Já osobně nepokládám minulých sedm let pranic za léta ztracená, žil jsem plnohodnotným životem, vytvořil jsem nemalé hodnoty a dal jsem (nejen na daních) tomuto státu více, než jsem od něho dostal,“ pochvaluje si doktor Macek.

A navíc podle něj zastavení růstu nemusí být na škodu. Úplně prý stačí, když čísla zůstanou na stejné úrovni, pokud to současně znamená, že se místo šuntů vyrábějí kvalitnější výrobky, místo zbytečných ohyzdností se investuje rozumně a kvalitněji a celkově se lépe hospodaří.    


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…