Doktor Macek k Holešovské výzvě: Je to vláda lůzy. A vy jste byli varováni

02.04.2012 12:31

Iniciátor Holešovské výzvy Jaroslav Popelka má za to, že v novém očištěném politickém systému by měli řadoví policisté dostat možnost zhodnotit práci svých šéfů i soudců. S nimi pak bude podle jejich ortelu naloženo. Nehrozí na příklad, že se tito policisté svým nadřízeným pomstí? Popelka si to nemyslí a komentátor politického dění doktor Miroslav Macek považuje jeho názory za příšerné.

Doktor Macek k Holešovské výzvě: Je to vláda lůzy. A vy jste byli varováni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Politický glosátor Miroslav Macek hodnotí rozhovor, který před časem poskytl deníku MF Dnes iniciátor Holešovské výzvy Jaroslav Popelka. Pozastavuje se především nad jeho naivitou, se kterou věří, že stačí svrhnout vládu a další věci se vyřeší, hlavně, že se k tomu najde dobrá vůle. Např. řadoví policisté pak prý naprosto nestranně zhodnotí práci svých šéfů i soudců, které je podle představ Holešovské výzvy také třeba vyměnit. 

Dobrá vůle jako všelék

„Bude se muset vzít v potaz mínění těch lidí, kteří na těch soudech pracují, mínění těch obyčejných policistů, kteří vědí, jak se jejich šéf chová,“ říká Popelka.

Námitku, že jde o skvělý způsob, jak se šéfovi pomstít např. za odmítnutou dovolenou, pak Popelka obratem odmítá. „U těch lidí, myslím, že nebude problém provést audit jejich působení. Cesta se najde. Nezávislá komise to pak vyhodnotí,“ říká. Ale kdo takovou komisi jmenuje a kdo v ní zasedne? To jsou podle Popelky detaily, kterými není třeba se teď zabývat, rozhodující bude dobrá vůle záležitost vyřešit.

A co na to říká doktor Macek, který se proti Holešovské výzvě opakovaně ostře vymezil? „To jsou detaily, které není třeba teď řešit. Když je dobrá vůle, cesta se najde. Ale rozhodně stojí za to přečíst si ten rozhovor celý. Příšernější návod k lůzovládě se hned tak nevidí. Takže ne, abyste se po čase divili a tvrdili, že jste nebyli varováni!“ uzavírá Macek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…