Dufek je znechucen "neschopnými" ve sněmovně. Mluví o rázné akci odborů

07.08.2013 20:35 | Zprávy

Šance vlády Jiřího Rusnoka na získání důvěry v české Poslanecké sněmovně jsou malé, shodují se na tom světové tiskové agentury v souvislosti s dnešním hlasováním poslanců o kabinetu Jiřího Rusnoka, který prosadil prezident Miloš Zeman bez ohledu na odpor hlavních parlamentních stran. Jak se k situaci postaví odbory? Konkrétně Asociace samostatných odborů? ParlamentníListy.cz na toto téma vyzpovídaly jejich šéfa Bohumíra Dufka.

Dufek je znechucen "neschopnými" ve sněmovně. Mluví o rázné akci odborů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek

Dufek totiž v červnu uvedl, že nebudou-li vypsány předčasné volby, vyrazí odboráři do ulic – tedy alespoň ti, kterým šéfuje. Po středečním hlasování o důvěře vládě je tak na místě zjistit, do jaké míry se jeho záměr změnil či posunul a případně kam.

„Těm současným politikům, jak se ukazuje, nejde o nic jiného, než o vlastní koryta – určitě jim nejde o Českou republiku či občany. Když jsem viděl tu jejich hysterii po jmenování nového premiéra a jeho pověření jmenovat novou vládu, říkal jsem si, že se opět potvrzuje známý fakt, že člověka poznáte nejvíce podle toho, jak se chová v nejtěžších chvílích,“ řekl v červnu pro ParlamentníListy.cz šéf samostatných odborů Dufek.

Volby – to je jediná a nejčistší cesta, říká Dufek

A jaký názor má nyní – v srpnu? „Já se domnívám, že ať tak, či tak, vše spěje právě k těm předčasným volbám. Ostatně, z projevu prezidenta Miloše Zemana se to dalo vyčíst. Neprojde-li vláda a nedostane důvěru, budou předčasné volby. Projde-li – také to může znamenat, že vše bude směřovat k předčasným volbám. A je to tak správně – protože je to nejčistší forma přímé demokracie – prostě volby jako takové. A je-li potřeba, tak i předčasné,“ míní Bohumír Dufek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak to vysvětlíte?

Nejenže musíme na bydlení šetřit nejdéle v celé Evropě, ale dokonce si ČR za loňský rok v mezinárodním porovnání o příčku pohoršila, čímž spadla úplně na dno. Uznáváte, že jde o vaše naprosté selhání, že místo toho, abychom si polepšili je to přesně naopak? Kdy se už konečně začnete intenzivně zaob...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…