Dva alkoholici a psychopat. Mašínová zúčtovala s prezidenty

07.04.2013 7:42

JINÝMA OČIMA Havel alkoholik, Klaus psychopat a Zeman další hrozný ožrala. Tyto tři trapné figury novodobě zcela zprofanovaly post prezidenta. Sestra bratří Mašínů Zdena v tom má jasno. Nechce, aby ji nějaký prezident reprezentoval. Naopak by si přála, aby byla tato funkce zrušena.

Dva alkoholici a psychopat. Mašínová zúčtovala s prezidenty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdena Mašínová
reklama

„Alkoholik Havel, druhý alkoholik Zeman a psychopat Klaus. Žádného prezidenta nepotřebujeme,“ říká natvrdo Zdena Mašínová. Té taškařice, jak nazývá prezidentské volby, se účastnila jen zpola. Podle ní totiž demoralizovaná tuzemská společnost nemá na to, aby si zvolila úctyhodného člověka do čela země. Proto netřeba na Pražský hrad dosazovat jednu trapnou figurku za druhou, funkce prezidenta by měla být zrušena a země řízena schopnými a čestnými úředníky.

Zeman není její prezident

Kouzlo Pražského hradu a prezidentské funkce bylo podle ní novodobě doslova znásilněno divnými existencemi. Kdyby ji někde sehnala, nosila by prý placku: Zeman není můj prezident. „Znám ho od roku 1988. To jsem žila v Konstantinových lázních a do Prahy jezdila na hřbitov, kde byla do šachty tajně pohřbena maminka. Někdo mi v Praze dal projev Miloše Zemana, sedla jsem si na lavičku na hřbitově a četla. Pak se najednou tato postava objevila na veřejnosti. Začala jsem se zajímat o sociální demokracii. Obnovil ji sociální demokrat Jiří Horák poté, co se vrátil z emigrace, společně s Rudolfem Battěkem, což byl jeden z mála slušných lidí z disentu. Disidentské hnutí totiž bylo v osmdesátých letech už dost infiltrováno estébáky,“ vysvětluje na úvod s tím, že právě kvůli této infiltraci nechtěla s tuzemským disentem za komunismu nic mít.

„Právě Zemanovi se podařilo tyto dva lidi odstavit, rozložil ČSSD a pak ji zpětně konsolidoval. Horák se zklamaný později vrátil do USA. Když jsem se následně angažovala v případě Miroslava Hučína, tak jsem se dozvěděla, že měl Zeman důvěrné kontakty s lidmi od státní bezpečnosti na severní Moravě a jezdil sem za jistým Apanastisem Prusalisem, což je Řek, komunista a vlastní zámeček Poruba. Zeman je obklopen samými podivnými lidmi. Zbytek a další, o Šloufovi nemluvě. Je pro mě prostě persona non grata,“ říká s tím, že najevo až pozdě vyšla dost podivná machinace. „Pro svou stranu SPOZ dostal třicet milionů od Mirka Topolánka a Marka Dalíka. Když byl Topolánek s ODS v úzkých, tak se jim SPOZ hodilo, aby odčerpalo voliče ČSSD. To je všechno špatný. To je moc čistý hoch, celý ten Zeman,“ dodává ironicky.

Divný Prognostický ústav

První kolo prezidentských voleb prý ignorovala, v druhém na poslední chvíli zaběhla do urny vhodit hlas pro Karla Schwarzenberga. I jeho ale hodnotí jako zlo, byť menší. „Prezident je morální funkcí a široko daleko jsem nikoho, kdo by se alespoň přibližoval ideálu, nenašla. Možná Miroslava Němcová, ale ta to zavčas odmítla. V televizi jsem pak viděla, jak kandidáti reagovali na otázku, jestli by ocenili skupinu bratří Mašínů, a měla jsem jasno. Všichni byli proti, jen Schwarzenberg odpověděl celkem šalamounsky. Prohlásil, že všichni jsou mrtví a Josef Mašín by si pro ocenění nepřijel, takže to je stejně jedno,“ glosuje.

Když před ní někdo vysloví jméno dosavadního prezidenta Václava Klause, na tváři se jí objeví bolestná grimasa. „Klausovo vládnutí byla morální katastrofa. Je to psychicky narušený člověk, který patří v nejlepším případě do psychiatrické léčebny. Vždyť se na něj stačí podívat. Na to nemusíte být erudovaný psycholog. Zhodnotíte jeho mimiku, skutky šlohnutím péra počínaje až po vystupování a máte to. Hitler a Stalin byli taky psychicky narušení, a když společnost takovéhle kreatury strpí, tak se nedivte, že jsem naštvaná,“ doplňuje. Václav Klaus alias Pružinský, jak mu říká, je prý dost divná postava. „Studoval za bývalého režimu na VŠE, v tehdejším doupěti estébáků.  Pak pracoval v Prognostickém ústavu, kde byli lidé připravováni na ekonomické převzetí země, aby byla v dobrých, tedy přátelských, rukách. V prognosťáku dělal po boku se špionem StB a KGB Karlem Koechrem. Oni vypadají jako jednovaječná dvojčata. Ten se dostal do CIA, byl odhalen a na checkpointu Charlie v Berlíně vyměněn i se svou atraktivní ženuškou Hanou za sovětského politického vězně židovského původu Anatolije Ščaranského,“ dává k lepšímu.

Do třetice všeho zlého

I když se říká, o mrtvých jen dobře, Zdena Mašínová vždy kritizovala i zesnulého prezidenta Václava Havla. Často při tom zmiňovala knihu Bouře Čechoameričana Paula Polanskyho, z níž, i když jména jsou skryta pod pseudonymy, lze vyčíst, že Miloš Havel, jehož bratranec byl údajně jedním z dozorců v letském táboře, kde patřil k nejbrutálnějším, udal gestapu šest svých židovských podílníků na Barrandově, za což ho říšský protektor Reinhardt Heydrich odměnil tím, že mu připsal jejich podíly. A Mašínová Havlovi vyčítá, že se k této rodinné historii nikdy nepostavil čelem. Navíc mu podle ní v restitucích neměl být vrácen žádný majetek, protože spadal pod Benešovy dekrety. 

Ostatně funkce českého prezidenta je prý zcela zprofanovaná už hodně dlouho. „O éře totality ani nemluvím, ale ani po ní se toho až tak moc nezměnilo. Ani první republika nebyla tak ideální, jak si jí většina maluje. Ale byl to celkem zdárný, i když dost krátký, pokus o organizaci slušné společnosti. Vše totiž stojí a padá na jedincích,“ řekla ParlamentnímListům.cz již dříve. Jak sama přiznává, lidem vůbec nevěří a co se budoucnosti země týče, je velmi negativní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Rychetský
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…