Ej, Milošu, Milošu, vrať se na Vysočinu! Video se vzkazy prezidentovi je připraveno

17.01.2015 18:51

UVNITŘ VIDEO Tři vteřiny, v kterých měli účastníci listopadového happeningu vyjádřit svůj vzkaz prezidentu Miloši Zemanovi, se dají naplnit různě. Zatímco někdo onoho 19. listopadu loňského roku vzkázal jen minimum slov, jiný měl problém se do třívteřinového limitu vejít. Přesto byl zájem o to promluvit k hlavě státu veliký. Nyní se vzkazy objevily na internetu.

Ej, Milošu, Milošu, vrať se na Vysočinu! Video se vzkazy prezidentovi je připraveno
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miloš Zeman v Chocni při setkání s občany
reklama

Vzkazy byly zveřejněny v sobotu v podvečer na serveru YouTube. Jak slibují organizátoři, udělají též maximum proto, aby nahrávka byla doručena na Hrad.

"Rád bych konečně představil sestříhanou videozdravici vašich vzkazů z 19. 11. z Hradčanského náměstí. Do videa se nevešlo jen několik z vás, většinou z důvodu délky příspěvku, naprostá většina tváří se ovšem objevila... Video bude teď distribuováno vícero kanály na Hrad. Můžete jej rovněž sdílet... Chci poděkovat, že jste měli odvahu v zimě přijít a říct svůj názor a že to bylo na 100 % kultivovaně!“ uvedl k oznámení o jejich zveřejnění jeden z organizátorů na sociální síti, kde vystupuje pod nickem Ben Messner.

Samozřejmě je namístě otázka, proč, když už se protest konal na Hradě, nebyly vzkazy předány ihned - v den konání. Tomu bránil čistě technický aspekt – jen sestřih videí a vyjádření potřeboval nějaký čas, aby z toho mohl vzniknout jeden videoklip. Roli prý ale hrála i jiná věc.

Prezident nemá odpůrce příliš v lásce?

"On pan prezident Zeman konfrontaci se svými odpůrci nemá příliš v lásce, tak by to z mého pohledu nemělo zřejmě valný smysl. Bude to tedy zasláno poštou,“ poznamenal již tehdy na místě pro ParlamentníListy.cz další z organizátorů protestu Tadeáš Kalvoda.

Během samotné akce přitom několikrát zazněla i reakce na to, že byla podporována jak v den výročí 25 let od pádu komunismu u nás, tak i tentokrát někým zvenčí. Náznaky i některé informace hovořily o tom, že mělo jít o akci spojenou se snahami amerických příznivců. Tomu se účastníci protestu vysmáli se slovy: "Za vše mohou zlí imperialisté? Vždyť to už tady jednou bylo a nechceme to zpátky!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Alena Hechtová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…