Erik Best setřel české novináře kvůli Nagyové: Ještě budete koukat

17.06.2013 11:03

Také novinář amerického původu Erik Best si všímá současné kauzy. Ve svém komentáři na serveru Fleet Sheet píše, že na rozdíl od pádu vlád Stanislava Grosse a Mirka Topolánka nelze odchod Petra Nečase (ODS) přičítat médiím. Celý proces je prý nepochybně v režii státních zástupců a policie. Ale některá média napomáhají.

Erik Best setřel české novináře kvůli Nagyové: Ještě budete koukat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

I tak se podle Besta snažily některé mediální tituly výzvami k rezignaci Nečasovi "namazat schody". "Neradi znovu ukazujeme prstem na Hospodářské noviny, nicméně stojí za povšimnutí, že pokračují v praxi, kterou si osvojily v nedávných prezidentských volbách. V naoko pouze informativních zprávách na titulní straně uveřejňují odvážné redakční komentáře," uvádí Best.

Není to obvyklé

Zatímco během prezidentských voleb HN přímo podpořily ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09), nyní se deník na titulní straně hned ve dvou vydáních měl dožadovat Nečasovy rezignace. Pro taková politická prohlášení jsou ale podle Besta v novinách obvykle vyhrazeny stránky komentářů.

"Pokud se České republice nyní dostane více prorusky orientované vlády, možná by HN mohly na první straně objasnit, proč a jak k tomu ony samy přispěly," uzavírá s výzvou novinář Erik Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…