Evropské fondy. Tam je ta nejhorší korupce, slyšel Jan Kraus od ekonomky

02.06.2012 15:43

Ekonomka Markéta Šichtařová byla hostem Show Jana Krause na Prima family. Zkritizovala důchodovou reformu a zdůraznila jeden ze svých názorů – že by se měly zrušit evropské fondy, protože právě kolem nich je nejvíc korupce.

Evropské fondy. Tam je ta nejhorší korupce, slyšel Jan Kraus od ekonomky
Foto: Archiv MŠ
Popisek: Ekonomka a ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová
reklama

„Myslíme si, že důchodová reforma aspiruje na jeden z největších podvodů století. Málokdo tomu rozumí, a proto si lidé často nechají namluvit, co je optimální,“ zopakovala Šichtařová svůj názor, který pravidelně uvádí v českých médiích. Uvedla, že penzijní fondy jako takové špatné nejsou.

Zrušme evropské fondy

„Kdyby se stalo něco takového, že ty peníze z těch fondů prostě vymizí, nedá se s tím nic dělat. A nemusí to vždy být nekalý úmysl,“ řekla Šichtařová. Zdůraznila, že v Česku se nešetří, ale zvedají se daně. „Já to chápu. Proč jde člověk do politiky? Aby měl moc a peníze,“ myslí si ekonomka.

„Peníze se nejvíce ztrácejí v evropských fondech,“ říká Šichtařová. Podle ní je většina korupce spojena právě s nimi. „Projekty jsou většinou vymyšleny tak, aby byly co nejvíce nadhodnoceny,“ dodala s tím, že právě kvůli těmto fondům dnes bankrotuje Řecko.

Ekonomka prohlásila, že hlavní problém české finanční politiky je fakt, že v parlamentu sedí pragmatici, kteří chtějí, aby zákony byly co nejvýhodnější pro jejich úřad a pro ně samotné, nikoli pro Českou republiku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…