Expert, který chce rekonstruovat stát: Anonymních akcií se nikdy úplně nezbavíme

21.03.2013 17:50 | Zprávy

Hostem dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu byl analytik Jiří Skuhrovec. Řeč byla hlavně o anonymních akciích, které by podle nového senátního návrhu měly být regulovány. Podle Skuhrovce se to ale nikdy nepodaří absolutně.

Expert, který chce rekonstruovat stát: Anonymních akcií se nikdy úplně nezbavíme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Senátu

„Senátní iniciativa se snaží, aby nejenže reguloval anonymní akcie, ale také to, komu se budou udělovat veřejné zakázky a dotace,“ uvedl Skuhrovec s tím, že to je asi příliš velká ambice na jeden zákon.

Budou existovat pořád

Ohledně zaknihování akcií by České republice mohly hrozit i arbitráže. „Tady jsme přísnější než evropské právo. Ony anonymní akcie navzdory některým populárním tvrzením existují,“ prohlásil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: