Halík není homosexuální pedofil, zastal se ho Jakl

13.03.2012 14:20

Tajemník prezidenta republiky Václava Klause Ladislav Jakl se ve své krátkém komentáři s názvem Obhajoba černokněžníka Halíka zastal religionisty a podle vyjádření České biskupské konference i katolického kněze Tomáše Halíka. Není podle něho homosexuálním pedofilem.

Halík není homosexuální pedofil, zastal se ho Jakl
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík
reklama

„Ano, i katolická církev má mezi svými kněžími černé ovce. Jsou jimi homosexuální pedofilové nebo lidé prosycení nenávistí. Někteří lidé mi říkali, že pater Halík reprezentuje obě skupiny. V tom bych se ho chtěl zastat, protože mi před časem jedna má známá popisovala, jak viděla na ulici patera Halíka mlsně se ohlížejícího po dospělé ženě v minisukni,“ napsal krátce Jakl.

Prezidentův vicekancléř Petr Hájek nedávno zpochybnil kněžství Tomáše Halíka. Halík kritizuje dobré vztahy mezi prezidentem Klausem a českou katolickou Církví, především jejím hlavním představitelem, pražským arcibiskupem Dominikem Dukou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…