Holešovská výzva podpoří odbory v jejich protestech

4. 4. 2012 12:24

Holešovská výzva podpoří odbory v jejich protestech. Rozhodla o tom ve středu. Odmítla však jít do protestů se zpolitizovanými vůdci odborů, jejichž jména ovšem v prvotním prohlášení neupřesnila.

Holešovská výzva podpoří odbory v jejich protestech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Celostátní konference občanských iniciativ, hnutí, sdružení a jednotlivých občanů
reklama

Odborové svazy spolu s občanskými iniciativami v úterý zahájily kampaň Stop vládě, v jejímž rámci odbory vyzývají vládu k demisi a zastavení reforem. Ohlásily také týden protestů, který bude v polovině dubna předcházet klíčové protestní akci, jež proběhne 21. dubna na Václavském náměstí. Nyní je jasné, že získaly i spojence. Ovšem přece jen ne zcela bezvýhradné.

"Holešovská výzva podporovala, podporuje a bude podporovat poctivé občany organizované v odborovém hnutí. S ODBORÁŘI proto ANO. Ovšem se zpolitizovanými vůdci odborů NE,“ řekl ParlamentnímListům.cz mluvčí Holešovské výzvy Jaroslav Petr. A zdůraznil, že hlavním posláním odborů je chránit ekonomické a sociální jistoty zaměstnanců.

„Vyzýváme tedy poctivé odboráře,aby se připojili k občanským iniciativám, a to je také jediná cesta, jak vyjadřovat svůj politický názor. Spojovat odbory  a politiku v naznačeném prostoru - to  nepovažujeme za východisko z krizové situace. Rozhodující roli musí sehrát občanská statečnost - Občanské aktivity,Občanská sdružení a Občanská hnutí jako celek,“ uvedl dále v prohlášení Jaroslav Petr.

Holešovská výzva plánuje další, v pořadí již druhý velký protest proti vládě na náměstích měst a v Praze na neděli 15. dubna.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ahe, olb
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…