Kníže spokojeně o kauze Rath: Konečně zavřeli papaláše. Věřím Kubicemu

02.06.2012 9:31 | Zprávy

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg začíná mít pocit, že ohledně korupce a trestné činnosti politiků se začínají „lámat ledy“. A vzpomíná, že kdysi v Rakousku zažíval něco podobného. Věří, že když se podaří dovést úspěšně do konce jednu aféru, brzy přijdou další.

Kníže spokojeně o kauze Rath: Konečně zavřeli papaláše. Věřím Kubicemu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek

V rozhovoru pro deník Právo Karel Schwarzenberg svérázně komentuje kauzu Davida Ratha. Vláda podle ministra zahraničí nepadne kvůli vnějším okolnostem, ale z důvodu vnitřních rozporů. Je sice pravda, že díky Rathově aféře se lidé přestali zajímat o problémy vládní koalice, ale podle Schwarzenberga to „moc životnosti vládě nepřidá.“

Je prý možné, že aféra sociální demokracii trochu poškodí. „Určitě to sociální demokracie ucítí. Lidé kvůli Rathovi už totiž zjistili, že člověk nemusí být ve vládní straně, aby kradl.“ Ale že by se podařilo zvrátit výsledky podzimních krajských voleb, to ministr neočekává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…