Komentátor MF Dnes se znechuceně odplížil z projevu Grebeníčka

03.05.2012 13:03

Redaktor Mladé fronty Dnes Martin Komárek ve svém tradičním „Přešlapu“ na názorové stránce popisuje svůj zážitek z prvomájového mítinku s „docentem doktorem Mirkem Grebeníčkem, kandidátem věd“. A uvažuje o dvou tvářích KSČM, z nichž podle něj „soudruh doktor“ představuje tu planoucí, novostalinistickou.

Komentátor MF Dnes se znechuceně odplížil z projevu Grebeníčka
Foto: Martin Kovář
Popisek: KSČM oslavovala svátek práce v bývalém Parku kultury a oddechu Julia Fučíka
reklama

Nejprve si všímá umírněně státnického vystupování předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který na sněmovní tiskovce informoval, jak budou poslanci KSČM tvrdě pracovat a přijímat důležité zákony. „Divže se nezavázal k parlamentnímu subotniku,“ hodnotí Komárek jeho konstruktivnost.

Na kroměřížském náměstí však v úterý přihlížel komunistickému mítinku, kde „asi tři desítky posedávajících dědečků a babiček“  nadšeně tleskaly vystoupení „docenta doktora Mirka Grebeníčka, kandidáta věd.“

Vyslechl tedy projev o tom, jak si tu lidé zvykli žít v sociálně spravedlivém státě, kde bohatí netyli z chudých. Jenže potom všechny tyto „základní prostředky“ rozkradli, prodali nebo zašantročili Kalouskové, Nečasové, Klausové a Havlové. Když řečník začal s temně planoucíma očima volat po svržení „toho svinstva nahoře“, odplížil se prý Komárek raději pryč.

V situaci, kdy je podle něj pro sociální demokraty „bohumínské usnesení větší přežitek než klasická klávesnice u mobilu“ je prý nasnadě, že komunisté se budou nějakým způsobem podílet na vládě.

Jenže KSČM má dneska podle Komárka dvě tváře. „Jednu vpředu - rádoby státotvorné projevy pana doktora Filipa - a druhou vzadu - novostalinistické  výlevy soudruha doktora Grebeníčka.“ Bez toho prvního by prý komunisty už dávno zakázali, bez toho druhého by od nich odešli věrní voliči.

„Ti, kteří milovali nedostatek toaletního papíru, povinné oslavy vraha Lenina, ostnaté dráty, poukázky na auta a věznění za názor.“ Podle Komárka jen proto, že nemuseli myslet, starat se, pracovat a přesto se měli celkem dobře.

Dá se očekávat, že pokud se komunisté zachytí u moci, „bude zavedena řada věcí, které se docentu doktoru Grebeníčkovi a jeho obdivovatelům líbí, a které omezují svobodu.“  

Tohle by si podle Komárka měli uvědomit všichni ti Holešovští, zelení, piráti, odboráři a altisté, kteří dnes mluví jako Grebeníček. Pomáhají mu totiž k moci.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…