Komunisté bourají Drábkovi druhý pilíř. Nic tam nedávejte, vyzývají lid

13.06.2012 17:18 | Zprávy

Komunistická strana Čech a Moravy vyzývá ve středečním vydání svého periodika, deníku Haló noviny, občany k tomu, aby bojkotovali druhý pilíř důchodového systému. Podle jejich prohlášení způsobí destabilizaci státního pilíře a větší účast privátní sféry na správě důchodů.

Komunisté bourají Drábkovi druhý pilíř. Nic tam nedávejte, vyzývají lid
Foto: KSČM
Popisek: Miroslav Opálka

"KSČM není proti tomu, aby se občané zajišťovali na důchod prostřednictvím různých pilířů důchodového systému, či jinak. Je však zásadně proti tomu, aby to bylo na úkor prvního, státního průběžného solidárního pilíře, který má dle našeho přesvědčení zajistit solidně každého, kdo poctivě pracoval," prohlásil na tiskové konferenci stínový ministr práce a sociálních věcí za komunistickou stranu Miroslav Opálka.

Opálka zároveň upozornil na další legislativní rány, které dle jeho názoru dostal státní pilíř. Jmenuje zavedení stropů, které mělo systém ochudit ročně o nejméně 10 miliard korun. Podle Opálky se připravují další slevy na odvodech, které mají touto bonifikací řešit vyšší zaměstnanost cestou zkrácení pracovních úvazků. Bude to však na úkor důchodového pojištění a nikdo prý tyto ztráty již nevyrovná, píše deník.

KSČM novelu zákona nepodpoří

Podle Opálky nejde o menšinový postoj, stejný názor prý sdílí většina společnosti - občané, odborové centrály, Rada seniorů ČR i řada odborníků, ekonomů a politologů. Na jakých datech se toto tvrzení zakládá, deník neuvádí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Kritizujete migrační kvóty, ale není to pozdě

Respektive s křížkem po funuse? A kdybyste byli ve vládě, zařídíte nějak naše vyvázání z migračního paktu? Jde to vůbec - jinak než když vystoupíme z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…