Na Plzeňsku se objevil hlas pro Okamuru. Na speciálním volebním lístku

13.01.2013 12:24

V Plzeňském kraji v přímé volbě zvítězil ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Miloše Zemana předstihl pouze o 256. V kraji přišlo 62 procent voličů. V urnách se objevila i obálka s hlasem pro vyřazeného senátora Tomia Okamuru. Napsal server iDnes.cz.

Na Plzeňsku se objevil hlas pro Okamuru. Na speciálním volebním lístku
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tomio Okamura.
reklama

Schwarzenberg na Plzeňsku získal 22,84 procent hlasů. Zeman dostal 22,75 procent. Na třetím místě se umístil Jan Fischer se 17 procenty hlasů. Stejný počet hlasů obdržel senátor ČSSD Jiří Dienstbier.

Plzeň volila Schwarzenberga

Osm procent hlasů v Plzeňském kraji získal umělec Vladimír Franz. Europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL) překročila tři procenta. Ostatní kandidáti byli pod třemi procenty hlasů.

V Plzni Schwarzenberga podpořilo 31 procent občanů, zatímco Miloše Zemana volilo jen 21 procent. Sčítání hlasů v celém kraji trvalo přibližně tři hodiny. Poslední výsledky přišly krátce po 17. hodině z jednoho z okrsků v Železné Rudě na Klatovsku.

Lístek se jménem Okamury je neplatný

Nečekaný hlasovací lístek nalezli úředníci při sčítání hlasů ve 20. ZŠ v Brojově ulici v Plzni na Slovanech. V obálce byl lístek s ručně napsaným jménem Tomia Okamury. Jan Nový z krajského úřadu takový hlas označil za neplatný.

Pokud by volič přeškrtnul jméno kandidáta na oficiálním hlasovacím lístku a připsal tam jméno jiné, hlas by přesto získal kandidát, jehož jméno je na lístku předtištěno.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…