Nagyová to dělala z dobré vůle, ujišťuje její advokát. Vše prý vysvětlí

15.06.2013 7:31

Šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová nechala vojenskou službou sledovat 3 osoby včetně Nečasovy manželky. Advokát Nagyové tvrdí, že jeho klientka vše dovede vysvětlit a zároveň, že o jejich aktivitách premiér nevěděl. Týden.cz však zmiňuje jeden telefonát, ve kterém Nečase o schůzce se zpravodajci informovala.

Nagyová to dělala z dobré vůle, ujišťuje její advokát. Vše prý vysvětlí
Foto: Archiv
Popisek: Koláž Jany Nagyové a Petra Nečase
reklama

Usnesení, kterým policie obvinila Janu Nagyovou kvůli sledování premiérovy ženy a dvou zaměstnanců Úřadu vlády, nezmiňuje premiéra Petra Nečase jako aktivního účastníka této trestné činnosti. Nagyová prý letos v březnu nechala sledovat svého řidiče Jiřího Pertla a jeho přítelkyni z Úřadu vlády Alenu Hegrovou. "Za motiv jednání je považována snaha Nagyové zabránit spekulacím novinářů o vztahu Nagyové s předsedou vlády Petrem Nečasem, k čemuž by mohlo přispět zjištění, že řidič Nagyové Jiří Pertl často se služebním vozidlem přijíždí k objektu Úřadu vlády - Hrzánskému paláci, momentálnímu bydlišti předsedy vlády, a dále zabránit spekulacím o majetkových poměrech Nagyové," uvádějí policisté.

Podle policistů Nagyová vyvíjela na Nečase nátlak, aby se rozvedl. Loni v listopadu údajně zosnovala a usměrňovala nezákonné sledování jeho manželky Radky, k níž měla podle policistů "vysoce negativní postoj". Využila při tom "vlivu vyplývajícího z osobního poměru se současným předsedou vlády". Týden.cz uvádí, že představitelům Vojenského zpravodajství za účelem sledování údajně opatřila fotografii i adresu premiérovy ženy. Na sledování se prý bez vědomí ministra obrany domluvila s generály Páleníkem a Milanem Kovandou a s jim podřízeným plukovníkem Janem Pohůnkem.

Klientka je přesvědčena, že se trestné činnosti nedopustila

"Klientka je připravena všechno vysvětlit a hájit se tak, že té trestné činnosti se prakticky nedopustila," uvedl advokát. O tom, jak bude svá jednání vysvětlovat, ale prý mluvit nemůže. Obhájce Nagyové Eduard Bruna podotkl, že Nagyová hovoří smysluplně a uvědomuje si také, že jde o velký problém a bere záležitost seriózně.

Server Týden.cz shrnul dostupné informace a uvádí, že advokát Bruna České televizi řekl, že Nečas o konání Nagyové nevěděl. "Podle toho, jak já to vidím, jak jsem měl možnost se dodatečně seznámit s tou situací, tak pan premiér se na tom vůbec nijak nepodílel, ani o tom nevěděl," uvedl Bruna. Deníku Právo pak řekl, že jeho klientka je přesvědčená, že umí vše vysvětlit. "Její osobní pohnutky spočívaly v tom, že ona měla starost o to, aby bylo všechno v pořádku. Stojí si na stanovisku, že to byla seriózní věc, že to byla jenom její dobrá vůle a žádný zlý úmysl," cituje obhájce server Novinky.cz.

V souvislosti s údajným sledováním je Nagyová obviněna z organizování zneužití pravomoci úřední osoby, za což jí hrozí až pět let vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…