Nečas chce prý zrušit úřad zmocněnkyně. Knížeti málem ujelo sprosté slovo

13.11.2012 10:49

Vládu čeká rekonstrukce, v jejímž rámci může dojít i ke zrušení Ministerstva pro místní rozvoj. Problematika evropských dotací, která představuje jeden ze zásadních úkolů ministerstva, by mohla přejít na Úřad vlády. A aby nenarůstal počet úředníků, má podle informací deníku Insider dojít k faktické likvidaci agendy lidských práv, ačkoli místo zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnkové má zůstat zachováno.

Nečas chce prý zrušit úřad zmocněnkyně. Knížeti málem ujelo sprosté slovo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezidentskou kandidaturu Karla Schwarzenberga přišla podpořit řada známých osobností
reklama

Úřad vlády se k připravované reorganizaci příliš nevyjadřuje, ale Šimůnková zvolila jinou taktiku a bije na poplach. „Vyslovila jsem s tím zásadní nesouhlas. Domnívám se, že by tím byla fakticky likvidována i dlouhá léta budovaná agenda lidských práv a jednotlivých poradních orgánů vlády a neušetřily by se finanční prostředky,“ konstatovala Šimůnková.

Zmocněnkyně pro lidská práva se zapojila např. do řešení problémů na Šluknovsku. Skutečností ovšem zůstává, že na veřejnosti není práce jejího týmu příliš vidět. Má přibližně padesát spolupracovníků... Má však ve vládě i významné zastánce. Jedním z nich je i ministr zahraničních věcí, kandidát na prezidenta a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

„Chce-li premiér vyslat signál, že lidská práva jsou u pr… pardon lhostejná, tak je to dozajista správný krok,“ komentoval ironicky plán Úřadu vlády právě lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Sporná je i sama úvaha o nutnosti dalších úspor, které prosazuje premiér Nečas. Sekce je totiž placena z velké části ze strukturálních fondů, a tyto peníze už by se nemuselo podařit získat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…