Odposlechy jako důkaz: Rath věděl, že si jde pro úplatek

18.05.2012 7:28

Když šel David Rath v pondělí večer do domu své známé Kateřiny Pancové a jejího přítele Petra Kotta v Rudné u Prahy, byl si prý dobře vědom toho, že si jde pro úplatek.

Odposlechy jako důkaz: Rath věděl, že si jde pro úplatek
Foto: hns
Popisek: David Rath přebírá krabici s penězi, koláž

Tato informace se objevila v pátečním vydání deníku Právo. Dokazují to podle něj policejní odposlechy všech zúčastněných. Z těch je prý zřejmé, že firmy, které měly rekonstruovat zámek v Buštěhradu, uzavřely dohodu o zvýšení ceny za zakázku o deset procent, což by znamenalo navýšení o 24 miliónů. Jak vyplývá z materiálů, kterými policie doprovodila oznámení o zadržení Ratha, výslovně mělo být řečeno, že sedm miliónů z této částky připadne nyní již bývalému hejtmanu Rathovi.

Peníze nebyly z eurofondů

Dana Kysucanová z Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy Právu vysvětlila, že na rekonstrukci, která byla vyčíslena na 215 miliónů, nemohly být poskytnuty žádné eurodotace, protože projekt je ve fázi hodnocení. Peníze, se kterými byl Rath zadržen, tak musely pocházet z jiných zdrojů.

Veřejná zakázka byla podle policie zmanipulovaná od samého počátku. Proti nabídce čtyř firem stála nejlevnější nabídka firmy Konstruktiva Branko, která tím vyšla z řízení jako vítěz.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…