Okamura prohrál. Jeho advokátka Samková pak zapnula počítač a děly se věci

10.01.2013 12:02

Advokátka Klára Samková na svém Facebooku svérázně okomentovala rozhodnutí Ústavního soudu ve věci stížnosti senátora Tomia Okamury, kterou jako jeho právní zástupkyně pomáhala vytvářet. Ve své replice se vrátila i ke své vlastní neúspěšné kandidatuře do ÚS.

Okamura prohrál. Jeho advokátka Samková pak zapnula počítač a děly se věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

Zatímco shrnutím dvacetiletého působení Václava  Klause v politice a desetiletého na Hradě je podle Samkové novoroční amnestie, Ústavní soud pod vedením Pavla Rychetského svou desetiletou činnost shrnul nálezem ve věci stížnosti vyškrtnutého prezidentského kandidáta Okamury.

Z ryze subjektivního hlediska Samková konstatuje, že pánbůh jí má neobyčejně rád. Jen díky tomu ji prý v roce 2003 senátoři zamítli kandidaturu do Ústavního soudu. „Nemusela jsem se totiž této periody činnosti Ústavního soudu účastnit jako soudce,“ kvituje advokátka s povděkem.

„Díky Ti, Pane, Ty jsi nejmoudřejší a víš, co činíš,“ uzavírá své vyznání radostí z toho, že se neušpinila na Ústavním soudě.   

Co přesně dnes doktorka Samková napsala na Facebooku:

Shrnutím dvacetiletého politického a desetiletého prezidentského působení Václava Klause byla jeho poslední amnestie.
Shrnutím desetiletého působení Ústavního soudu pod vedením pavla Rychetského je dnešní nález ve věci ústavní stížnosti Tomia Okamury.
Pakliže mohu toto působení shrnout z ryze subjektivního hlediska musím říci, že Pán Bůh opět prokázal, že mě má rád, a to, když jsem v roce 2003 nedostala souhlas s výkonem soudce ústavního soudu od Senátu: nemusela jsem se totiž této periody činnosti Ústavního soudu účastnit jako soudce... Díky Ti, Pane, Ty jsi nejmoudřejší a víš, co činíš....

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…