Okamura stojí na náměstí a mluví: Já nejsem populista. Já nevím, co to je

06.02.2012 15:15

Podnikatel Tomio Okamura si založil videoblog, kde se chce každý týden vyjadřovat k aktuálním problémům veřejnosti. Zda je populista, jak o něm někteří mluví, neví. Prý totiž ani neví, co to znamená.

Okamura stojí na náměstí a mluví: Já nejsem populista. Já nevím, co to je
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura
reklama

"Mnozí říkají, že jsem populista. Já ale ani pořádně nevím, co je populismus. Ale neuráží mě to," říká Okamura ve svém videoblogu. Stojí ve žluté bundě na náměstí v Napajedlech a hovoří o tom, že by se měly konkrétní problémy konkrétně řešit.

Pojmenovat je prý nestačí. "Když na ulici leží exkrement, můžete mu dát sto jmen, ale dokud ho neuklidíte, bude tam smrdět pořád," ilustruje svůj názor na konkrétním příkladu. Jedním z problémů, který podle něj potřebuje řešení, je způsob volby zákonodárců.

"Chválím Romy, že si založili politickou stranu, ale je víc než jasné, že nemají šanci uspět. Proto navrhuji, zamysleme se nad změnou volebního zákona a vytvořme virtuální volební obvody." Pod pojmem virtuální volební obvod myslí Okamura praxi, kdy by konkrétní kandidát nebo subjekt mohl sbírat hlasy z celé České republiky. V takovém systému by podle něj i menší strany, třeba i ta romská, měly větší šanci uspět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…