Jisté je, že zaměstnavatelé v České republice očekávají pro čtvrté čtvrtletí letošního roku stagnující náborové aktivity. Přibírat se tak do firem nebude a pokud ano, tak v minimálním rozsahu.
Přesto, jak ukázal aktuální Index trhu práce zpracovávaný pro personální agenturu ManPower Group, tři procenta zaměstnavatelů hledat nové pracovní síly ještě v tomto roce budou. Naopak ale další tři procenta jejich kolegů (zaměstnavatelů či firem) spíše avizují snížení počtu pracovních sil. Zbývající počet zaměstnavatelů v Česku žádné změny nepředpokládá. „Na základě těchto údajů vykazuje Čistý index trhu práce pro Českou republiku pro čtvrté čtvrtletí 2013 hodnotu 0 procent,“ vysvětlila ParlamentnímListům.cz generální ředitelka ManpowerGroup ČR Jaroslava Rezlerová.
Přibírat zaměstnanci se budou především v Praze. Ovšem ne ve velkém

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
nezaměstnanost , Pikora , trh práce , ManpowerGroup , Rezlerová , P.Dufek
autor: Alena Hechtová
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing
ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…
- 19:34 Toto vyjádření Miroslava Šloufa stojí za pozornost. Nejde o Zemana, ale o něco mnohem důležitějšího, co ovlivní nás všechny
- 14:41 IZIPu zřejmě odzvonila hrana definitivně. Boj VZP a Protonového centra ale asi ještě potrvá
- 18:06 Hovořili jsme se zdrcenou matkou „norských dětí“. Tamní sociálka prý začala dělat věci, na které všichni jen zírají
- 13:02 Letí internetem: Pozor, můžete se ocitnout v boji dřív než mrknete. Je to prý na spadnutí
- 14:50 Jan Petránek se důrazně zastal Miloše Zemana ve věci cesty do Moskvy. A upozornil: Pořád si u nás málo všímáme, že...