Po lékařích dostali výjimku na elektronickou komunikaci i živnostníci

13.09.2013 22:45 | Zprávy

Povinnost osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) podávat České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) formuláře pouze elektronicky, která měla platit od začátku roku 2014, se o rok odložila. Na výjimce se dohodl ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun s ministrem práce a sociálních věcí Františkem Koníčkem.

Po lékařích dostali výjimku na elektronickou komunikaci i živnostníci
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

Sdělila to v pátek mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. Lékaři už dříve dostali u neschopenek výjimku o rok delší. "Zejména malí živnostníci, kteří jsou věčně v terénu, nemusí být v současné době na elektronickou komunikaci s Českou správou sociálního zabezpečení připraveni. Rozumím tedy tomu, že řada z nich dnes volá po odložení či dokonce zrušení této zákonné povinnosti. Pro případné zrušení by se ale musel měnit zákon, což v současné době není reálné. Proto ČSSZ zvolila možnost zákonné výjimky," uvedl Koníček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

Kam přesně ty peníze mizí? A uznáváte tedy, že stát je špatný hospodář? Protože mě to tak často přijde. Platíme daně a ne malé, a přesto tu pak nejsou peníze na pomoc potřebným nebo třeba na platy ve státní správě, na stavbu kvalitních silnic atd. atd.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…