Poslala dům do dražby a sama si ho koupila. Možná poletí od soudu, to jí ale nevadí

17.04.2012 9:15

Chcete levně koupit dům? Stačí se stát soudcem a vyhlásit dražbu na dům někoho, kdo řádně nesplácí své dluhy, pak máte slušnou naději, že dům získáte. A to poměrně levně. Přesně tak to zařídila soudkyně královéhradeckého krajského soudu Jaroslava Zusková. Připadá vám to nečestné? Sama Zusková dala ve vyjádření pro dnešní Hospodářské noviny (HN) najevo, že na tom nevidí nic divného.

Poslala dům do dražby a sama si ho koupila. Možná poletí od soudu, to jí ale nevadí
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Jeden manželský pár z Pardubicka se dostal se do finančních potíží a nestačil splácet své finanční závazky. Vše skončilo jejich osobním bankrotem, který před dvěma lety řídila právě soudkyně Zusková. Dům manželů se jí zalíbil a rozhodla se, že ho získá pro sebe. Původně vhlásila, že dům připadne člověku, který za něj nabídne nejvíc peněz.

Musela jsem srazit cenu

Objevil se zájemce, který za dům, jenž podle znaleckého odhadu stojí osm set tisíc korun, nabídl 756 tisíc, ale na soudkyni to bylo moc, proto obratem své rozhodnutí zrušila a nařídila konání veřejné dražby, ve které měla nemovitost opět připadnout tomu, kdo nabídne nejvíc, alespoň však 600 tisíc korun. Sama sumu s překvapující rychlostí složila, a protože se neobjevil nikdo, kdo by nabídl víc, dům za 600 tisíc soudkyně opravdu získala. Teď ho renovuje.

"Říkala jsem si: Takhle to koupit nemůžu, ať jde do dražby. A do té dražby se z těch zájemců nepřihlásil nikdo," přiznává bez skrupulí soudkyně. "Rozumím, na co se chcete zeptat: Jestli mi to nepřipadá blbé. Ale proč bych nemohla koupit ve veřejné dražbě něco, co chci?“ ptá se Zusková.

Soudcování už mě nebaví

Její nadřízení s ní ale nesouhlasí a ženou soudkyni k odpovědnosti. V současné době čelí kárné žalobě a hrozí jí, že přijde o talár. Zjevně jí to ale nevadí, novinářům dala najevo, že práce soudkyně jí už nebaví. Dodnes je navíc přesvědčena, že udělal správnou věc, protože by za dům nikdo nenabídl tolik co ona. Jeden z občanů za něj prý chtěl zaplatit jen 200 tisíc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…