Poslanec chystá bič na nepracující. Chce přísný dohled a jasné podmínky

21.07.2013 13:00

Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka chystá bič na lidi, kteří nepracují. Denně by byli pod přísnou kontrolou státu a výše dávek by se odvíjela od jejich chování. Poslanec prý svou koncepci konzultoval s romskou Stranou rovných příležitostí, která se proti nepostavila.

Poslanec chystá bič na nepracující. Chce přísný dohled a jasné podmínky
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka
reklama

 Chaloupka počítá s vytvořením zvláštní kategorie občanů a rodin. Do takové rizikové kategorie by spadala osoba, která „pobírá dávky v hmotné nouzi dlouhodobě; navštěvuje herny/casina; požívá alkohol nebo omamné látky; použila dávku v hmotné nouzi na jiný účel než na naplnění životních potřeb; nepodporuje děti v řádné školní docházce; páchá trestnou činnost, atd."

Oddlužení pomocí veřejně prospěšných prací

Riziková osoba by byla povinna každý den docházet na určené místo. "Na daném místě se bude muset zdržovat 8 hodin a dbát pokynů pověřené osoby. Při nedodržení této povinnosti budou dávky odejmuty," navrhuje poslanec.

Cílem je motivovat rodiny k co nejzodpovědnějšímu chování. Chce tak například tlačit nepracující rodiče k tomu, aby dbali o vzdělávání svých dětí. Za dobrý prospěch by dostali vyšší dávky a naopak. Návrh počítá také s tím, že by zadlužení lidé mohli své dluhy splácet pomocí veřejně prospěšných prací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…