Praha zrušila miliardový tendr na svoz odpadu, byla malá účast

26.07.2013 19:59

Praha zrušila miliardový tendr na svoz a nakládání s komunálním odpadem. Do soutěže se přihlásil pouze jeden uchazeč, vyplývá z věstníku veřejných zakázek. Vítěz výběrového řízení měl služby zajišťovat od listopadu po dobu jednoho roku. Jak bude město postupovat dál, není jasné.

Praha zrušila miliardový tendr na svoz odpadu, byla malá účast
Foto: Hans Štembera
Popisek: Někdo ale přeci jen musí pracovat a třídit
reklama

Zakázku vypsala Praha na konci dubna, její předpokládaná hodnota měla být 1,082 miliardy korun bez DPH.

Město mělo původně uzavřenou desetiletou smlouvu na svoz odpadu s akciovou společností Pražské služby. Smlouva skončila na konci roku 2011. Praha chtěla vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem nakonec zrušila. Nejnižší nabídka totiž byla o více než tři miliardy vyšší, než magistrát očekával.

Od té doby Praha několikrát po sobě smlouvu s Pražskými službami prodloužila. Naposledy v prosinci loňského roku zadala firmě zakázku na deset měsíců za 826 milionů korun.

Více než miliardový tendr vedení města na jaře vypsalo i přesto, že několik měsíců tvrdilo, že chystá šestiletou zakázku s předpokládanou hodnotou 7,34 miliardy korun bez DPH. Otevřené výběrové řízení ale dosud vypsáno nebylo.

Praha zároveň usiluje o odkup podílu ve výši asi 17,3 procenta, který v Pražských službách vlastní společnost Northward Holding Limited. Ta jej na konci loňského roku koupila od skupiny Natland. Praha v Pražských službách ovládá 77 procent akcií. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…