Přiznejte barvu, vyzval Zeman ČSSD. Pak políbil dceru a šel na panáka

12. 1. 2013 18:43

Vítězem prvního kola prezidentské volby se už s jistotou stal Miloš Zeman. Novinářům se svěřil, že za vítězství určitě vděčí i své dceři. "ČSSD konečně bude muset přiznat barvu, zda je levicovou stranou," odvětil na otázku, zde očekává jejich podporu.

Přiznejte barvu, vyzval Zeman ČSSD. Pak políbil dceru a šel na panáka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman
reklama

Zeman zastává názor, že lidé o novém prezidentovi rozhodnou zejména na základě argumentů, kteří on a jeho protikandidát v diskuzích předloží. „Pokládal bych za vlezlost a podceňování občanů, kdybych se domníval, že to jsou manipulovatelné loutky, které na doporučení strany nebo osobnosti prostě poslušně kývnou a budou volit na základě pouhého doporučení,“ dodal.

"Jestliže jsem vyhrál o jedno procento nad panem Schwarzenbergem, je to zásluhou mé dcery," uvedl Zeman a úsměvem svou dceru Kateřinu políbil. Neopomněl ani vyzvat ty, kteří nešli k volbám v prvním kole, aby se zúčastnili kola druhého.

Své vítězství už podle svých slov stihl oslavit dvěma sklenkami jihomoravského vína a nyní si plánuje dát i sklenku slivovice.

Mediální masáž občas škodí

A co říká na neúspěchy poražených kandidátů? „Lidé už zřejmě byli otrávení mediální masáží, která neustále podsouvala dvojici Zeman – Fischer jako úspěšnou,“ vysvětluje Zeman. Na adresu padlého kandidáta ODS pronesl jen, že s ním sdílí zálibu v kouření. "Přemek Sobotka je vášnivý kuřák, a to je něco, co vůči němu vytváří mé sympatie. Je to ale jediný důvod pro tyto sympatie,“ podotkl.

Sociální demokraté se nyní podle něj musí konečně rozhodnout, zda jsou levicová strana. „Jestliže zde probíhá souboj mezi levicovým a pravicovým kandidátem, ČSSD konečně bude muset přiznat barvu,“ nechal se slyšet vítěz prvního kola prezidentské volby.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…