Nedůvěra v náš stát se podle hlavního analytika Hospodářských novin Jindřicha Šídla zhmotnila ve více či méně jasně formulované otázce: Proč zrovna Rath, a ne třeba...?
S tímto argumentem se poslední dobou začalo ohánět značné množství ať už politiků, či novinářů. ŠÍdlo jmenuje například sociální demokraty Jeronýma Tejce a Jana Hamáčka, či komentátora Respektu Jana Macháčka, nebo politologa Jiřího Pehe. „Nicméně úvahy o tom, proč právě – a pouze – Rath, jsou opravdu vážná věc, kterou nelze jen tak odbýt argumentem, že se holt ne každý nechá chytit s krabicí v ruce,“ píše na svém blogu Šídlo.
Například Pehe v deníku Referendum namítá, že pokud by se pachuť z této možné účelovosti měla alespoň poněkud trochu zmírnit, musely by policie a státní zastupitelství co nejdříve předvést podobný výkon v případě významného korupčníka z řad vládního tábora. „Zní to v zásadě jako férové řešení, jenže bohužel přibližuje fungování policie trochu ve stylu play-off Ligy mistrů, kde se hraje systémem doma-venku,“ reaguje na poznámku Šídlo.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno