Smrtka se šklebí na důchodce: Najdu si tebe i ty, které miluješ. Pojď do ulic

16.03.2012 12:02 | Zprávy

Sedmadvacátého března má být před ministerstvem zdravotnictví živo. Doufá v to alespoň Svaz pacientů ČR, který sem na svých stránkách svolává demonstraci, která má říci své NE údajně se zhoršující dostupnosti zdravotní péče. A tahle demonstrace, to je jen začátek, řekl pro ParlamentníListy.cz prezident svazu Luboš Olejár.

Smrtka se šklebí na důchodce: Najdu si tebe i ty, které miluješ. Pojď do ulic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Olejár

Smrtka s kosou na nás shlíží z plakátu, který svolává demonstraci na zmíněné datum na pražské Palackého náměstí, kde sídlí ministerstvo zdravotnictví.

Najdu si tě, tvá smrt

„Je ti to jedno? Tak se klidně uchechtávej, pohodlně se usaď a čekej. Přijdu si pro tebe. Tebe se to netýká? Dobře, tak si přijdu pro někoho, koho miluješ. Já nejsem přebíravá,“ promlouvá k nám smrtka.

Ta stojí na křižovatce, na níž nás rozcestník upozorňuje: Dialýza 4 hodiny, Urologie 2 hodiny, Váš lékař 40 minut... Což jsou limitní dojezdové časy k jednotlivým lékařským oborům, a to vlastním vozem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…