Sobotka: Až budeme vládnout, zvedneme daně o 3 až 4 procenta

11.04.2012 8:53

Podle šéfa ČSSD je v ČR nejnižší daňová kvóta v Evropě. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka proto tvrdí, že v okamžiku, kdy jeho strana převezme moc, bude nutné zvýšit složenou daňovou kvótu o 3 až 4 procenta. Jinak se prý ČR nezbaví deficitu.

Sobotka: Až budeme vládnout, zvedneme daně o 3 až 4 procenta
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Bohuslav Sobotka ve studiu Otázek Václava Moravce

Sobotka to prohlásil v rozhovoru pro MF Dnes. Kromě toho je prý nutné změnit celý systém. "Nutné je změnit celý daňový systém, zavést progresivní daň pro fyzické osoby a vyšší sazbu daně z příjmu pro velké firmy," řekl pro MF Dnes Sobotka.

Sociální stát bez dluhů

Předseda ČSSD odmítl, že ekonomická politika jeho eventuální budoucí vlády by zvýšila zadlužení České republiky. To je prý pro sociální demokraty nepřijatelné. "Provedeme revize reforem současné vlády. Neříkám, že všechny zrušíme, ale bude nutné je změnit tak, aby nedopadaly na lidi s nižšími příjmy, důchodce a další potřebné," prohlásil Sobotka. "ČSSD má však za cíl snížit schodek státního rozpočtu pod tři procenta. Naším heslem bude: Sociální stát bez dluhů," dodal.

Fico, náš vzor

ČSSD se ve volebním boji bude inspirovat úspěchem vládní strany Směr premiéra Fica. Podle Sobotky jeho strana s Ficem prohloubí spolupráci. "Fenomenální úspěch Roberta Fica je určitě inspirující. Vyzval jsem už naše stínové ministry, aby navázali těsnější kontakt s členy jeho vlády," uvedl politik.

Socialisté čekají na Zelené

Šéf nejsilnější opoziční strany tvrdí, že i když jeho strana zřejmě ve volbách nezíská většinu, nevytvoří vládu s KSČM. V ČSSD prý zatím není poptávka po zrušení tzv. Bohumínského usnesení, které sociálním demokratům společné vládnutí s komunisty zakazuje.
 
Bohuslav Sobotka ovšem tvrdí, že "situace státu je natolik závažná", že ČSSD bude po volbách jednat se všemi stranami. Menšinová vláda by podle jeho slov potřebovala ke své existenci širší podporu. "Počkejme, jak dopadnou volby. Třeba se do Sněmovny navrátí lidovci nebo zelení," konstatoval předseda ČSSD.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: bob

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…