Středočeský radní promluvil o vládnutí s Rathem: Bylo to jak za Stalina

21.05.2012 10:49 | Zprávy
autor: mp

Někdejší hejtman Středočeského kraje za ČSSD David Rath podle všeho na svém území vládl pevnou rukou. Nenechal si mluvit především do otázek spojených se zdravotnictvím, o čemž ví své rektor Vysoké školy zdravotnické Zdeněk Seidl, který zároveň působí v pozici radního pro zdravotnictví. Rád prý holdoval sebepropagaci a preferoval méně průhledné lisovačky při zadávání veřejných zakázek.

Středočeský radní promluvil o vládnutí s Rathem: Bylo to jak za Stalina
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Radní pro zdravotnictví ve Středočeském kraji Zdeněk Seidl (ČSSD) byl jedním z mála lidí, kteří se vzpírali direktivnímu vedení exhejtmana Davida Ratha. Prý dlouhodobě upozorňoval na to, že kraj v oblasti zdravotnictví dlouhodobě plýtvá, ale jeho hlas byl opakovaně umlčen. Po nějakém čase dokonce odmítl do rady předkládat materiály týkající se zdravotnictví, protože se tam opakovaně dostávaly s tím, že je tam předložil hejtman. Rozhovor se Zdeňkem Seidlem přináší dnešní Hospodářské noviny (HN).

Hejtmanova pevná ruka

„Třeba měla vzniknout krajská vysoká škola, hledal se název. Nemohla to být Jiřího z Poděbrad nebo podobně, ale rovnou Královská vysoká škola“ – aby to znělo! Nebo ty krajské kalendáře, plakáty, noviny, - všude Rath. Já už jsem i připadal jak za kultu osobnosti za Stalina, protože mě retušovali z fotek. Davidovi jsem řekl: ty Středočeské listy, to je tvoje rodinné album,“ vzpomíná Seidl.

Když kritizoval skutečnost, že kraj financuje výstavbu příliš velkých nemocničních pokojů, hejtman ho prý často odbyl s tím, že jako sociální demokrat by měl lidem přát co největší pohodlí. Seidl na to odpovídá, že by přál pohodlí a dovolenou třeba i dvakrát do roka všem lidem, ale napřed si na takový standard musí vydělat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…