Varování z Divného světa: Ideologie je módní vlnou, rozvrací však vztahy. Šíří se tu prý nový fašismus

12.01.2014 20:51 | Zprávy

Žádná ideologie není k dobrému soužití rozdílných skupin a kultur potřebná. Jediné, co je podstatné, je mít rád lidi. Myslí si to David Malý, který se ve svém článku na serveru Divnej svět zamýšlí nad nástupem neofašismu.

Varování z Divného světa: Ideologie je módní vlnou, rozvrací však vztahy. Šíří se tu prý nový fašismus
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Až dvě stovky příznivců DSSS se sešlo v Praze na Můstku k poklidné demonstraci

Podle Davida Malého se mezilidské vztahy po desítky tisíc let řídily lidskou přirozeností, které rozuměl každý, a byly v pořádku. „Kazily se postupně právě s tím, jak se do mezilidských vztahů začala plést politika a ideologické výmysly politiků a novinářů…,“ tvrdí Malý.

Ideologie je módní vlnou

V současné době je prý módní všechno ideologizovat. „Ideologie rozvracejí vztahy mezi chudými a bohatými a také mezi etniky, náboženstvími, věřícími a ateisty, nabourávají už i vztahy mladých a starých lidí a dokonce také vztahy mužů a žen,“ vysvětluje Malý.

Ideologie na jakoukoli oblast nahrnuje stín, pod kterým vše uvadá, ale ideologové to vykládají jako pokrok a modernizaci. Tou současnou ideologií všech politiků a novinářů je podle Malého neofašismus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Neslibujete vzdušné zámky?

- Jak přesně a za jak dlouho chcete zajistit 200 tisíc nových domovů? A přijde vám to dost? - Jaké daně chcete snížit a jak docílit zlevnění? Čeho? Protože drahé je vše! - Jak hodláte zatočit z korupcí? To už jste přeci slibovali - znamená to tedy, že jste tento slib nesplnili? - Jak chcete zajist...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…