Žádné zklamání nepociťuji. Spíše naopak, tvrdí Franz

14. 1. 2013 7:51

Navzdory poměrně vysokým preferencím v předvolebních průzkumech umělec Vladimír Franz nakonec neuspěl. Skončil na pátém místě s 6,84 procenty hlasů, což představuje přes 350 tisíc voličů. Tedy přesně uprostřed žebříčku. S výsledkem se vysokoškolský profesor ale rychle smířil. Necítí to jako neúspěch, spíše naopak.

Žádné zklamání nepociťuji. Spíše naopak, tvrdí Franz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Vladimír Franz
reklama

„Cením si už toho, že se podařilo probudit občanskou společnost,“ řekl ve volebním štábu Franz s tím, že na samotném počtu hlasů tolik nezáleží. Navíc se umělci musí nechat to, že jako jednoho z mála si všimla i zahraniční média. Hlavně kvůli tetování.

Z finančních darů nezůstalo nic

Koho Franz podpoří v druhém kole volby, zatím není jasno. „Musím si na to ještě vytvořit názor. Nebudu dávat žádné tipy,“ citují Franze Lidové noviny. Redaktorovi České televize umělec zase tvrdil, že je někdy dobré neříkat vůbec nic. Tedy, nedoporučovat vůbec nikoho. Komentovat nechtěl Franz ani Miloše Zemana se Schwarzenbergem. „Já to nehodnotím. To necháme na politolozích,“ tvrdí.

Přebytek finančních darů, které po kampani zbyly, by měly povinně putovat na charitu. Zakladatel iniciativy pro podporu Franze Jakub Hussar ale tvrdí, že již nic nezbylo. „Nula od nuly pošla,“ míní Hussar. Jeho tvrzení může podtrhovat fakt, že se během voleb ve štábu na jídlo a pití museli skládat sami přítomní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…