Zakazovat ochucené cigarety je totální blbost, řekl Kubera

24.03.2013 9:49 | Zprávy

Senát se ve shodě s vládou postavil proti snaze Evropské komise zakázat cigarety s příchutěmi a zvětšit na krabičkách varování před dopady kouření. EK si návrhem vymezuje příliš rozsáhlé přenesené pravomoci, shodla se v pátek horní komora. Jeho přijetí by podle ní mohlo zvýšit nelegální obchod s cigaretami, což by mělo negativní dopady na daňové příjmy. K podobnému závěru podle ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) dospěl i sněmovní výbor pro EU.

Zakazovat ochucené cigarety je totální blbost, řekl Kubera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Senát "nepodporuje zákaz tabákových výrobků s příchutí, neboť neshledal jakoukoli vazbu mezi konzumací těchto specifických variant výrobku a mírou spotřeby tabákových výrobků mezi mladými lidmi a neshledává v zákazu této kategorie výrobků žádný přínos k vytvoření a fungování vnitřního trhu", citoval z usnesení Antonín Maštalíř (ČSSD) ze senátního evropského výboru. Český tabákový průmysl by podle senátora přišel až o 40 miliard korun ročně na výrobě ochucených a speciálních cigaret.

Myslíme si, že je to totální blbost, vzkázal Kubera

Horní komora také nesouhlasila s větším varováním na krabičkách cigaret, neboť by to mohlo vést k poškozování práv vlastníků loga, ochranných známek a průmyslových vzorů. "Efekt těchto varování na snižování spotřeby cigaret dosud nebyl hodnověrně prokázán," podotkl Maštalíř.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe, čtk

Ing. Monika Oborná byl položen dotaz

Kde přesně se mají v obcích rušit školy?

Od vás o tom slyším prvně. Prý něco takového navrhuje STAN. Podle čeho se bude rozhodovat, jaké školy a kde se budou rušit? Protože zatím, když tato vláda něco rušila, tak to bylo vždy dost nekoncepční a většinou to ani s nikým, včetně lidí, co v těch obcí žijí neprodiskutovala

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: