Zas bude prů*er, pronesl Andrej Babiš v přítomnosti Zemana a Dienstbiera

09.01.2013 7:38

Tradiční ekonomické fórum Zlatá koruna mělo být tentokrát okořeněno přítomností hned šesti prezidentských kandidátů. Nakonec však dorazili pouze tři - Miloš Zeman, Jiří Dienstbier a Jana Bobošíková. A všichni tři se také v debatě zaskvěli.

Zas bude prů*er, pronesl Andrej Babiš v přítomnosti Zemana a Dienstbiera
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš

Miloš Zeman podle deníku Právo v debatě uvedl, že základem krize je podle něj podinvestovanost ekonomiky, kterou by napravil návratem k daňové progresi. Tradičně vychválil skandinávský model, kde podle něj lidé platí vysoké daně sice neradi, ale vědí, že se jim to vrátí. „Kdežto český podnikatel si může být jist, že jeho daně skončí v kapsách několika desítek či stovek tunelářů,“ uvedl Zeman. Proto je prý třeba přijmout zákon o původu majetku.

Tím však nadzdvihl podnikatele Andreje Babiše, který se rozčílil: „Majetková přiznání? To by musela řídit Matka Tereza nebo dalajláma nebo někdo, kdo není Čech. Jinak z toho bude znovu korupce a znovu prů*er.“ Podle Babiše Česká republika v žádné krizi není. „Lidé možná mají krizi, když se koukají na zprávy,“ myslí si.

Na to zareagovala prezidentská kandidátka Jana Bobošíková, když poznamenala, že „lidé mají krizi možná i tehdy, když objeví v chlebu zapečenou myš“. Tato narážka se Babiše, významného hráče na pekárenském trhu, jehož výrobky jsou pro svou kvalitu často kritizovány, neobyčejně dotkla. „To se u nás stát nemůže, my máme plně automatizovanou pekárnu. To vám dám písemně,“ prohlašoval.

Již předtím se na ekonomickém fóru ostře střetli prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Jiří Dienstbier. Ten bývalému premiérovi řekl, že v bagatelizaci korupce by byl zdatným nástupcem Václava Klause. Řekl to v reakci na Zemanovo prohlášení, že zprávy BIS o korupci, které dostává prezident, jsou jen naprosto zbytečnou snůškou drbů. „Tajné jsou jen proto, že jinak by se prokázala impotence BIS,“ zavtipkoval.

Dienstbier pak ještě směrem k Zemanovi řekl, že by prezidentem neměl být někdo, za kým stojí lidé jako Miroslav Šlouf. „A je mi srdečně jedno, jestli bude, nebo nebude na Hradě,“ ujistil. Roman Janoušek podle něj také neměl na pražské radnici žádnou funkci, a přesto jí ovládal.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…