„Já se domnívám, že jsou to dvě věci, které je třeba oddělit,“ uvedl v Otázkách Václava Moravce na ČT Zdeněk Tůma. Sice bylo v poslední době na Kypr „přesouváno“ mnoho společností, ale za současným stavem státu prý stojí jiné důvody.
Navíc Tůma odmítá, že tento příklad ukazuje, že by se měly sladit daňové systémy napříč Evropskou unií. „Nejsem moc pro to, aby se harmonizovaly daňové soustavy,“ prohlásil. „Tohle pořád zůstává suverénním rozhodnutím státu,“ dodal s tím, že stát, který má nízké daně a je daňovým rájem, ještě není automaticky špatný. Když je totiž nějaká země malá a dokáže efektně držet pod kontrolou své výdaje, proč by obyvatelům neulevila od daní?
Pro Kypr jsou tři cesty, jak dál, vyjmenoval exguvernér ČNB
Kypr se ale nyní potýká s velkým problémem, na jehož konci může dopadnout jako Řecko. Podle Tůmy má tři možnosti, jak dál. Buď státu někdo dá peníze či dostane půjčku, ale to bývalý guvernér ČNB příliš nedoporučuje. Zbývá tak třetí možnost, najít vlastní zdroje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan