Zeman vede! hlásí průzkum

15.11.2012 11:36

Miloš Zeman se necelé dva měsíce před historicky první přímou prezidentskou volbou dostal do čela pelotonu kandidátů. Agentura SANEP mu v listopadovém odhadu přisoudila 24,2 procenta, doposud vedoucí Jan Fischer jej sleduje s 23,9 procenty sympatizantů.

Zeman vede! hlásí průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku na VŠE. Studenti o ní projevili nebývalý zájem
reklama

Na třetím místě se po  horkém startu své kampaně ocitl podnikatel a senátor Tomio Okamura s 8,9 procenty. Jiří Dienstbier klesl na čtvrté místo a získal by 8,3 procenta, s více než šesti procenty jej následují další straničtí kandidáti Karel Schwarzenberg a Přemysl Sobotka.

Celá zpráva společnosti SANEP ZDE

Zajímavá je podle agentury SANEP podrobnější struktura Zemanovy voličské základny. Má ji totiž ze všech kandidátů suverénně nejpestřejší. Bývalého premiéra by volili voliči jeho bývalé ČSSD, ale rovněž sympatizanti komunistů, a dokonce i ODS, lidovců a lidé, kteří obvykle nechodí k volbám.

Jan Fischer je prý naopak favoritem žen v domácnosti a obecně pravicových voličů. Sympatizovali s ním i mladí voliči, kteří však ve významném množství přešli k Tomio Okamurovi, který do volby vstoupil na poslední chvíli v říjnu. Hlavní voličskou skupinu česko- japonského podnikatele však prý tvoří lidé se základním vzděláním, které přitahuje jeho specifická rázná prezentace názorů.

Studenti ve významné míře podporují Vladimíra Franze, sympatizanti Strany zelených zase Taťánu Fischerovou. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…