Lessy je nevinen, konstatoval ministr Kubice. Máme jeho rozhodnutí

27.01.2012 14:31

VÍME PRVNÍ Policejní prezident Petr Lessy je nevinen. Ministr vnitra Jan Kubice zastavil dnešním dnem kázeňské řízení vedené proti Lessyho osobě. Policejní prezident byl podezřelý z trestného činu pomluvy vedoucích funkcionářů, vina se však neprokázala.

Lessy je nevinen, konstatoval ministr Kubice. Máme jeho rozhodnutí
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy

Z rozhodnutí ministra vnitra vyplývá, že Lessy byl od začátku řízení policejní inspekcí „kriminalizován“, neboť inspekce jednala bez hlubšího právního rozboru. Jak vyplývá z rozhodnutí, sdělení inspekce nerespektovalo presumpci neviny.

„Mohu potvrdit, že dnešního dne jsem si převzal rozhodnutí. Mám z toho smíšené pocity. Jsem velmi rád, že se zastavením řízení očistilo mé jméno, protože jsem byl od začátku přesvědčen, že jsem absolutně nic nespáchal., což bylo potvrzeno. Ten příběh je velmi podobný tomu říjnovému, kdy sice nebylo se mnou zahájeno kázeňské řízení, ale inspekce tehdy konstatovala, že jsem mohl něco spáchat,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Lessy. Podle něj řízení navíc nemělo být ani zahajováno, protože v té době bylo už v prekluzi (po lhůtě stanovené zákonem). „To je ta 60 denní lhůta, co má služební funkcionář na to, aby rozhodl, zda se jednalo o kázeňský přestupek. To musí konstatovat on a nemůže čekat, až mu to napoví inspekce,“ uzavřel Lessy. 

Cui bono

Oba případy jsou v jednom ohledu totožné. Zahájení vyšetřování Lessyho osoby bylo tehdy i nyní se vší pompou medializováno, ale ukončení proběhlo v tichosti, bez většího zájmu sdělovacích prostředků. Nezbývá, než se ptát  - cui bono. Komu se hodilo do krámu Lessyho popotahování inspekcí? Otřepané přísloví stokrát nic umořilo osla platí v tomto případě beze zbytku, neboť Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřuje nyní na podnět  ministra vnitra výši odměn, které Lessy udělil v minulém roce šéfům útvarů. Právě Lessy ale paradoxně vysoké odměny z dob svého předchůdce loni snížil o polovinu.

                  

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Pavel Kozdera

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výzkum, který zaujme nejen armádu: Ochraňte české kluky v boji, kupte špičkovou techniku

15:59 Výzkum, který zaujme nejen armádu: Ochraňte české kluky v boji, kupte špičkovou techniku

„Jsem generál Aleš Opata a mám pro vás velice důležité sdělení,“ tak v červnu letošního roku začala …