Ústí obchází strach z 1. máje: Vlastenci upozorňují na náckovskou demonstraci. Podnikli noční akci

29.04.2014 12:24 | Zprávy
autor: Petr Blahuš

Už za několik dní, na 1. máje, se Ústí nad Labem stane hlavním městem neonacistů, protože se sem sjede na nahlášenou demonstraci tisíce holých lebek z celé Evropy, zejména z Německa a Maďarska. Už nyní ale zuří po nocích v ulicích města válka mezi těmito Hitlerovými pohrobky a českými vlastenci.

Ústí obchází strach z 1. máje: Vlastenci upozorňují na náckovskou demonstraci. Podnikli noční akci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pochod radikálů v Ostravě

Ukázalo se to například při konspirativní akci skupiny ústeckých patriotů nazvaných Maginot-North, kteří tajně v noci sundali nacistický billboard, pověšený ze železničního mostu nad hlavní výpadovkou na Prahu. Neonacisté na něm připomínali spojenecké bombardování Ústí v dubnu 1945.

„Neříkají, že Ústí bylo v té době nejen významným průmyslovým bodem zbytku německé nacistické říše, ale také baštou sudetoněmeckého fanatismu,“ řekl redakci hned po skončení noční akce jeden z této skupiny Ústečanů. Redakce totožnost členů ilegální skupiny zná, ale na jejich vlastní žádost ji nesdělí. Patrioti se totiž obávají o svou bezpečnost.

„Nevěříme, že by nás česká policie v Ústí nad Labem před nacisty ochránila. Vždyť je na jejich akcích spíše před slušnými lidmi chrání,“ řekl naší redakci jeden z vůdců skupiny, vystupující pod přezdívkou Barbar.

Faktem je, že, jak si redakce sama ověřila, obří několikametrový transparent vyvěšený na veřejném a zdaleka viditelném místě zde přitom za ostentativního nezájmu tisíců Ústečanů, kteří pod ním mezitím projeli v autech, a ústecké státní i městské policie volně vlál několik dní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

11:26 Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

„Zjistili jsme, že bývalá vláda se nikdy nedostala přes dvě procenta, protože do toho započítávala v…