ČD vyzvala: Pomožte železničářům v nesnázích. Padly i konkrétní případy. Smutné

21.12.2020 16:05

Nadační fond ŽELEZNICE SRDCEM pomáhá železničářům v nesnázích a jejich rodinám k návratu do běžných kolejí. Státní podnik na tuto aktivitu v pondělí upozornil prostřednictvím svého profilu na sociální síti facebook.

ČD vyzvala: Pomožte železničářům v nesnázích. Padly i konkrétní případy. Smutné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pozor vlak

Anketa

Chcete Pavla Rychetského za prezidenta republiky?

3%
97%
hlasovalo: 11327 lidí
„Jsme na jedné trati a vzájemná pomoc je pro nás naprosto samozřejmá. Ale vítáme každého, kdo se k nám přidá i ze světa mimo dráhu. Na trati života se může vždy objevit překážka, ať již v podobě úrazu, nemoci, nebo třeba živelní pohromy," stojí v citovaném příspěvku, který zmiňuje shora uvedený nadační fond.

Ten byl založen dne 9. června 2020 a jeho zřizovateli jsou společnosti České dráhy a ČD Cargo.

Obě společnosti se tímto krokem rozhodly pomáhat osobám, pracujícím aktuálně či dříve pro železnici a jejich rodinám v těžkých životních situacích způsobených zejména závažnými onemocněními, těžkými úrazy (včetně úrazů s následkem smrti), živelnými pohromami či jinými vnějšími zásahy, které podstatným způsobem negativně ovlivní život, rodinu nebo rodinné zázemí.

Získané prostředky rozděluje správní rada fondu, která například v říjnu vyhověla sedmi žádostem a zároveň rozhodla o konečném doplatku finanční pomoci pro čtyři zaměstnance ČD zraněné letos v červenci u Perninku a pro rodinu strojvedoucího, který krátce na to zemřel při mimořádné události u Českého Brodu.

Celkem tak správní rada na zmíněném zasedání rozdělila finanční pomoc ve výši 2.890.000 korun, a to včetně pomoci dlouhodobého rázu.

„Železniční doprava je nejbezpečnější formou dopravy, ale ani jí se nevyhýbají nehody a mimořádné události, při kterých dochází ke zraněním s trvalými následky nebo dokonce k úmrtí našich kolegů. Zdraví a život vrátit neumíme, ale prostřednictvím nadačního fondu může každý z nás pomoci alespoň trochu zmírnit následky tragických událostí a přispět k lepšímu životu těch, kteří měli méně štěstí. Nadační fond je přitom otevřen a jeho činnost mohou podporovat i naši partneři, železniční fanoušci nebo přátelé železničářů," poznamenal generální ředitel ČD Ivan Bednárik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po rozvolnění protiepidemických opatření mohou lidé navštívit výstavu s dálniční tématikou

16:12 Po rozvolnění protiepidemických opatření mohou lidé navštívit výstavu s dálniční tématikou

Zmíněná výstava mapuje mnohaleté výzkumy jihočeských a rakouských archeologů na trase dálnice D3 a S…