Jádro je a bude pro Čechy nejlepší řešení, tvrdí Kuba

15.07.2012 15:06

Podle předsedy strany KDU-ČSL Pavla Bělobrádka je solární daň pouze vytloukání klínu klínem. Vláda chce totiž znovu na majitele solárních elektráren uvalit daň, i když jim při velkém solárním boomu garantovala finanční návratnost. Ministr obchodu a průmyslu Martin Kuba je zase přesvědčen, že jedinou vhodnou energií je jádro. Oba byli hosty Otázek Václava Moravce.

Jádro je a bude pro Čechy nejlepší řešení, tvrdí Kuba
Foto: Redakce
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba

Kdyby plánovaná návratnost nebyla v případě zavedení další daně pro solární elektrárny reálná, tak by bylo její zavedení podle Kuby sporné. "Je pro nás důležité dokázat nalézt ideální variantu pro české investory," řekl.

"V dalších finančních odvodech už ale nelze pokračovat, " přiznal s tím, že se bojí ztráty konkurenceschopnosti. "Pokud v tom budeme pokračovat, tak český průmysl nebude schopen konkurence," je přesvědčen. Zároveň upřesnil, kdy by měla být předložena novela o obnovitelných zdrojích: "Novela by mohla být předložena přibližně za měsíc, ale ještě to není jisté."

"Obnovitelné zdroje mají určitě budoucnost," doplnil Bělobrádek s tím, že je podle něho solární daň vytloukání klínu klínem. "Naše strana se bránila zpětnému zdanění. Stát, který deklaruje podmínky, za kterých se podniká a pak je v průběhu mění, si určitě zasluhuje pozornost," dodává Bělobrádek. Ministr průmyslu a obchodu se ale domnívá, že je jádro pro Českou republiku jediné racionální řešení.

"Nemusíte se starat o to, jestli svítí slunce, nebo fouká," říká. Budoucí možné konkurence vodních či solárních elektráren se nebojí, protože jádro je pro Českou republiku nejvýhodnější eneregiíí už teď.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství

19:35 Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství

Že u nás „nejsou lidi“? Ale jsou, jen je zaměstnáváme v oborech, které nám nic nepřinášejí, sdělila …