Nájmy v Praze se budou zvyšovat

06.09.2012 20:30 | Zprávy
autor: jav, čtk

Obyvatele tisíců městských bytů v Praze čeká v příštím roce zvyšování nájemného. Zdražení už schválila rada hlavního města i některé městské části.

Nájmy v Praze se budou zvyšovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat

V ČR na přelomu roku končí regulované nájemné, radnice tak mají možnost do konce roku nájemné jednostranně zvýšit. Rada hlavního města před časem schválila zvýšení nájmu o maximální povolený přírůstek. Za pronájem bytů v současnosti lidé platí částky v rozmezí od 73 do 110 korun za metr čtvereční. Nově by to mělo být 90 až 148 korun za metr. Zvýšení nájmu se dotkne obyvatel 5100 bytů. Odkdy začne platit, ale není jasné. Zatím radnice zdražení dorovnávají slevami. 

Radnice mohou nájemné jednostranně zvyšovat do konce roku, kdy regulace končí. Pokud se po ukončení regulace pronajímatel s nájemníkem nedohodnou na výši nájemného, mohou se obrátit na soud se žádostí o určení nájemného v místě a čase obvyklého. Jednostranné zvýšení činží ze strany vlastníků pak nebude možné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Změna zákona o střetu zájmů

Proč je nutná? V čem je pro nás jako lidi současná podoba špatná? Mám dojem, že se tu opět řeší něco, co nám lidem nepomůže – pokud ano, jak? Spíš se ale podle mě jedná o zákon šití někomu, hlavně premiérovi, na míru.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

11:50 Miliony na bydlení končily v neziskovce. Její exšéf byl ředitelem na ministerstvu

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) si v době, kdy jej vedl někdejší šéf Pirátů Ivan Bartoš, platil…