„Pane ministře, vy tvrdíte, že kvóty fungovat nebudou. Proč tedy děláte všechno proto, aby fungovaly? Proč Zaorálek jezdí do Řecka a slibuje, že sem migranty dovážet budeme? A je jedno, jestli dobrovolně nebo povinně. Proč to nezarazíte, když jste tvrdil jako Fico, že nevezmeme ani jednoho uprchlíka?“ obořil se na Babiše jeden ze čtenářů ParlamentníchListů.cz.
Šéf státní kasy tazateli oponoval, že byl první, kdo vyzýval NATO k zásahu ve Středozemním moři. „Všichni se mi před půlrokem posmívali, a v minulém týdnu NATO schválilo to, že začne operovat ve Středozemním moři,“ podtrhl Babiš.
Jeho řešení uprchlické krize spočívá v uzavření hranic vnějšího prostoru Schengenu, tak jak je má uzavřené Polsko a Slovensko s Ukrajinou nebo nově Maďarsko. Tím by prý Evropa okamžitě získala čas, který jsme ztratili nesmyslnou přerozdělovací politikou. Také by důsledně potíral pašeráctví lidí, neboť bychom se tím dle jeho názoru vypořádali s migrační vlnou ještě před hranicemi Evropy. Proti pašerákům vydělávajícím na cizím neštěstí by Babiš klidně použil vojenskou sílu. V neposlední řadě šéf hnutí ANO navrhuje připravit si krizový plán pro případ další eskalace uprchlické krize. Ten spočívá v odsouvání uprchlíků, kteří se dostanou na území Schengenu a jejich důsledné umisťování do migračních center na hranicích Sýrie a důsledném odhalování případných pašeráků na území Evropy a jejich exemplárním trestání.
Zároveň je přesvědčen, že žádní uprchlíci k nám nepřijdou a ani nechtějí přijít. Proto jednoznačně prosazuje to, abychom si o humanitární pomoci rozhodovali sami, a ne po diktátu Bruselu. Sami si prý máme rozhodnout, o koho se postaráme a o koho ne. Babiš upozorňuje, že je potřeba donutit Evropu, aby jednala rychle. Včerejší závěr ze zasedání představitelů členských států, kde bylo dohodnuto, že je třeba jednat s Tureckem a termín jednání stanoven na březen, dle něho poukazuje na neakceschopnost. „Nechám radši bez komentáře díru mezi slovy a činy, která je u evropských politiků stále obrovská. Co je důležité, je být akční a být schopen vyjednávat s Tureckem a nenechat se jen permanentně vydírat a nereagovat na zájmy obyvatel Evropy. Do současné situace jsme se dostali pouze nezodpovědností evropských lídrů,“ má jasno.
Je v pořádku živit parazity a škůdce?
Další čtenář ParlamentníchListů.cz míní, že se poslední dobou nebezpečně zvyšuje vliv neziskových organizací. Ty přitom dle jeho názoru nic kladného nepřinášejí, pouze prý podporují příliv uprchlíků. Čtenář poukázal na to, že jako penzista dostal po dvaačtyřiceti odpracovaných letech přidáno k důchodu čtyřicet korun, zatímco do těchto „parazitů“ jdou prý miliardy. „Myslíte, že je to v pořádku, z peněz daňových poplatníků živit parazity a škůdce?“ obrátil se na ministra financí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš