Byl jsem pro Zemana, naznačil Foldyna. Volbu Dienstbiera respektuji. Hlavně ne Fischer

19.05.2012 21:42 | Zprávy

Během sobotního pléna Ústředního výkonného výboru ČSSD k nominaci kandidáta pro prezidentské volby vystoupil mimo jiné i poslanec Jaroslav Foldyna. Mluvil hlavně o bývalém premiérovi a předsedovi ČSSD Miloši Zemanovi. Výbor se nakonec rozhodl nominovat Jiřího Dienstbiera. Co na to Foldyna říká, se ptaly ParlamentníListy.cz.

Byl jsem pro Zemana, naznačil Foldyna. Volbu Dienstbiera respektuji. Hlavně ne Fischer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna

Ústřední výkonný výbor ČSSD schválil nominaci Jiřího Dienstbiera jako kandidáta na úřad prezidenta. Jste s volbou spokojen?

Můj názor na to, jak má vypadat kandidát na prezidenta, je trošku odlišný od toho, který představuje Jiří Dienstbier. Nicméně, samozřejmě respektuji usnesení, které zde prošlo, takže vést o tom další diskuzi považuji za zbytečné. Já jsem svůj názor řekl už na plénu. Vnímám Jiřího Dienstbiera jako jméno Jiří Dienstbier, ale vedle toho vidím Jiřího Dienstbiera mladšího, kterého já v zásadě nejsem schopen politicky ani věcně uchopit ani poznat. Možná i proto, že znám epizodu kolem voleb do pražské radnice. Jednu věc ale u Jiřího Dienstbiera hodnotím velmi kladně, a tou je jeho odvaha. Umí jít a říct věci otevřeně.

Dnes jde ale o přímou volbu prezidenta...

To jsem právě chtěl říct. Jak ukázalo hlasování, Jiří Dienstbier splňuje kritéria většiny ČSSD. Jinou věcí ale je, že ho nebudu přece volit já a sociální demokracie. Budou volit občané této země, čili tam bych se domníval, že ta kritéria vypadají trochu jinak. Proto jsem také na plénu mluvil o Miloši Zemanovi, o jeho obrovských pozitivech i některých negativech.

Kdyby Jiří Dienstbier neprošel do druhého kola prezidentské volby. Doporučil byste sociální demokracii, aby hlasovala pro Miloše Zemana v případě, že on by se do druhého kola dostal?

Tak to je jednoznačné. Kdybych si měl například vybrat mezi panem Fischerem a Milošem Zemanem, tak to začnu létat třeba i s letadlem, aby to byl Miloš Zeman a ne Jan Fischer.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaste pohyb Petra Bystroně, žádá Policie ČR. Ozval se nám sám Bystroň

13:16 Hlaste pohyb Petra Bystroně, žádá Policie ČR. Ozval se nám sám Bystroň

Policie pátrá po politikovi německé AfD s českým původem Petru Bystroňovi. Vyzývá české hoteliéry, a…