Bývalý právník Hradu žaluje Hrad. Kvůli tajnostem o Havlově amnestii

13.09.2013 22:15 | Zprávy

Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf dnes podal správní žalobu na Kancelář prezidenta republiky. Vadí mu, že mu kancelář odmítla poskytnout informace o přípravě amnestie, kterou v roce 1998 vyhlásil tehdejší prezident Václav Havel.

Bývalý právník Hradu žaluje Hrad. Kvůli tajnostem o Havlově amnestii
Foto: Facebookový profil Pavla Hasenkopfa
Popisek: Část dokumentu, kterým se právník Hasenkopf snaží dokázat, že amnestii vypracovávalo ministerstvo spravedlnosti

Text žaloby zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Právník se s Hradem dlouhodobě pře o autorství kontroverzní novoroční amnestie Václava Klause. Odmítá tvrzení, že se podílel na jejím textu.

Hasenkopf se údajů o přípravě amnestie z roku 1998 dožadoval na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. V žalobě uvádí, že Kancelář jeho žádost zamítla nejprve s tím, že do požadovaných dokumentů nelze nahlížet, protože doposud nebyly trvale uloženy jako archiválie podle zákona o archivnictví. Později prý Hrad argumentoval naopak tím, že spis není přístupný právě proto, že již archiválií je.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavlův Hrad prý zavařil poslancům s 28. říjnem. Stížnosti na pozvánky

4:43 Pavlův Hrad prý zavařil poslancům s 28. říjnem. Stížnosti na pozvánky

Amatérismus Pavlova Hradu? Tuto otázku si kladou v souvislosti s přípravou oslav výročí založení čes…