„Existuje několik forem, kterými můžeme jako občané dát najevo svůj odpor či svá přání. Pokud chceme odchod politiků, spusťme takzvanou křídovou revoluci. Na chodníky, ploty, zdi či podobné plochy napíšeme slovo DEMISI, či jméno politika a slovo odstup – například: Kalousku odstup,“ vysvětluje Slávek Popelka další nápad, jak protestovat.
Na stránkách Holešovské výzvy pak opět připomíná to, že v případě nezbytnosti bude vyhlášena generální stávka.
„Byly vyhlášeny akce občanského odporu a neposlušnosti vůči vládě i politikům, kteří škodí zemi i lidem, kteří ji obývají. Toto právo nám dává článek 23 Listiny základních práv a svobod,“ připomíná Popelka a s tím, že v první fázi mohou občané vyjádřit občanský odpor viditelným nošením visačky nebo kovového odznaku s nápisem Stydím se za vládu a prezidenta a chci jejich demisi. Další z možností, kterou Popelka navrhuje, je podávání trestních oznámení na politiky. „Policie má totiž zájem je stíhat, potřebuje ale podporu lidí zdola,“ podotýká.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Revue , vláda , Popelka , Holešovská výzva
autor: Alena Hechtová
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…