Paradoxem přitom je, že právě Ivo Rittig a jeho pokusy ovlivňovat vládní politiku stály za pádem Nečasovy vlády v létě roku 2013. Na spojenectví těchto dvou mužů, jak jej vykreslovali detektivové bývalého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, to dnes zrovna nevypadá.
Údajné dluhy, blížící se k 10 milionům korun, měly vzniknout za papírnou Neograph, která je známá z kauzy sedmnáctihaléřových provizí za pražské jízdenky. Provize mířily do firmy Cokeville Assets sídlící na britských Panenských ostrovech, Nadační fond proti korupci pak označil za jejich příjemce lobbistu Ivo Rittiga.
Brodova společnost Delta Capital po odhalení skandálu do společnosti Neograph (Dnes už SPM – Security Paper Mill) vstoupila a drží v ní většinu akcií. V insolvenčním řízení proti Delta Capital vystupuje také další firma spojovaná s Rittigem a sídlící na adrese jeho právníků – Wilsea. „Celková výše uvedených dluhů činí 9 303 456,94 korun. Je nesporné, že neuhrazení uvedených dluhů s přihlédnutím ke stavu hospodaření dlužníka a s ohledem na jeho běžně prováděné platby je excesem v provádění plateb. Podle navrhovatele uvedené dluhy jednoznačně překračují polovinu všech splatných dluhů dlužníka,“ stojí v inslovenčním návrhu, který podal advokát Jiří Komárek.
Údajný dlužník – Delta Capital – podle Komárka pohledávky nepopřel. Podle něj měl v prosinci uzavřít dohodu o postoupení dluhu se společností Eros Holding Limited z Marshallových ostrovů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Šťastný