Můj příběh nekončí… Vrchní soud vrátil Půtovu kauzu k novému projednání

19.11.2020 13:23

Vrchní soud vrátil kauzu rekonstrukce kostela Máří Magdaleny k novému projednání krajskému soudu v Liberci. Celá věc se přitom táhne už od listopadu 2014, kdy Půtu obvinila policie z přijetí úplatku.

Můj příběh nekončí… Vrchní soud vrátil Půtovu kauzu k novému projednání
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)
reklama

Anketa

Kdo byl lepší ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 12085 lidí
„Moji obhájci mě už na jaře upozorňovali, že se to může stát, takže mě to nepřekvapilo. Z rozhodnutí radost samozřejmě nemám, ale nic to nemění na skutečnosti, že jsem rozhodování výboru regionální rady ovlivnit nemohl, ani jsem se o to nesnažil, a že mě nikdo neuplácel, jak zaznělo v prvoinstančním rozsudku. Odůvodnění kroku Vrchního soudu zatím neznám, takže ho nemůžu blíž komentovat," uvedl Půta v prohlášení pro PL.

Už v únoru 2017 policie předala státnímu zástupci návrh na podání obžaloby na Půtu, dalších 13 lidí a čtyři firmy. Policie hejtmana Libereckého kraje vinila z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. V květnu 2020 byl krajským soudem spolu s ostatními účastníky případu obžaloby zproštěn. Nyní se celý proces vrací na začátek.

„Včera uplynulo šest let od mého obvinění, pevně věřím, že se celá kauza nepotáhne dalších šest let. Na to, jak funguje spravedlnost v České republice, ať si názor udělá každý sám," neodpustil si Půta rýpnutí do systému justice, jenž poslal za mříže už nejednoho politika.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme profesionálové, kteří se zabývají komunikací, tvrdí anti-dezinformační spolek. Napsali jsme mu. Pátý den mlčí

16:52 Jsme profesionálové, kteří se zabývají komunikací, tvrdí anti-dezinformační spolek. Napsali jsme mu. Pátý den mlčí

„Důmyslně a systematicky vyráběné dezinformace infikovaly českou společnost a oslabují její imunitu.…