Návrat Lessyho: Zdroj z novin řekl nepříjemnost, která nastane

04.12.2013 6:43 | Zprávy
autor: adr

Spor o to, kdo bude stát v čele Policie ČR, pokračuje. Martin Červíček, kterého má nahradit odvolaný Petr Lessy, prohlásil, že ministr vnitra Martin Pecina se mu v minulosti snažil diktovat personální obsazení klíčových míst v policii. Podle informací Lidových novin tomu nasvědčuje několik skutečností. Zároveň by to prý mohl být i důvod, proč Pecina trvá na nástupu Lessyho zpět do funkce.

Návrat Lessyho: Zdroj z novin řekl nepříjemnost, která nastane
Foto: hns
Popisek: Martin Červíček

Skutečnost, že má ministr v demisi Martin Pecina tendenci ovlivňovat personální složení v klíčových útvarech policie, jak Červíček uvedl, může podle informací Lidových novin naznačovat i to, že na ministerstvu za jeho působení vznikla speciální místa zařazená do vysoké platové třídy.

Obsadili je bývalí policisté z elitních útvarů Martin Grim a Jindřich Lát. Klíčové podle LN je, že vysoká třída umožňuje, aby rovnou přešli do vedení celorepublikových útvarů policie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Nezvolení

Dobrý den pane poslanče. Stěžujete si, že jste nebyl zvolen do funkce místopředsedy poslanecké sněmovny díky vládním poslancům. Můžete mi vysvětlit, proč Vás nevolilo víc než 20 poslanců z vašeho spektra ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komu tekly peníze z „Vetchého“ dronů. Podezřelé, píší policisté

16:35 Komu tekly peníze z „Vetchého“ dronů. Podezřelé, píší policisté

Iniciátoři akce „drony Nemesis“ na dodávku dronů pro ukrajinskou armádu, kterou zaštítil náčelník ge…