Německo bez korupce? Zapomeňte. Babišova kritička v obrovských potížích. Razie v sídle poslance. Unikly maily, částky, přeposlané faktury

27.02.2021 11:10 | Zprávy

Dosud neznámé e-maily ukazují, jaký enormní zisk dělali obchodníci s rouškami a respirátory na úkor spolkové vlády i jednotlivých spolkových zemí. Straußova dcera Monika Hohlmeierová a dva další prominenti CSU jim k tomu poskytli cenné konexe. ParlamentníListy.cz se kauze věnují od první chvíle. Nyní přinášíme souhrnné a doposud jediné publikované informace na dané téma. Vycházeli jsme ze zdrojů agentury dpp, deníků Spiegel, Die Welt, Tagesspiegel a televizí Westdeutscher Rundfunk a 3SAT.

Německo bez korupce? Zapomeňte. Babišova kritička v obrovských potížích. Razie v sídle poslance. Unikly maily, částky, přeposlané faktury
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Monika Hohlmeierová, poslankyně Evropského parlamentu od 2009

Dne 5. března 2020 píše podnikatelka – kterou německá média častují nálepkou lobbistka – Andrea Tandlerová e-mail, který jí má otevřít dveře ke skvělému byznysu. Je adresován do e-mailové schránky „Spahn Jens Laptop“, kterou spravuje Spahnova blízká spolupracovnice. Zatím je ještě nutné jít ke spolkovému ministru zdravotnictví – a taky k velkým penězům – malou oklikou. O čtyři dny později už píše Tandlerová ministrovi přímo.

„Vážená paní S.“, začíná tento první mail. Lobbistka Tandlerová neztrácí čas a hned dává najevo, kdo je. Má napojení do politického tábora ministra. „Na doporučení Moniky Hohlmeierové Vám v příloze zasílám naši nabídku. Máme (myšlen je švýcarský obchodník s rouškami a respirátory Emix, kterého Tandlerová zastupuje) aktuálně ještě 3 mil. kusů. Se srdečným pozdravem…“

Andrea Tandlerová je dcerou Gerolda Tandlera, bývalého bavorského ministra a přítele bývalé ikony CSU Franze Josefa Strauße. A Hohlmeierová, která sedí v Evropském parlamentu? Ta je Straußovou dcerou. Tedy prvotřídní propojení struktur uvnitř CSU.

Tandlerová sází na známá jména, na politickou pomoc.

Evidentně je to třeba, protože nabídnutá cena je velmi vysoká: 9,90 eur za jednu ochrannou pomůcku. Kvůli těmto cenám se Tandlerová a šéfové Emixu dostali do novinových titulků. Jako ti, kteří na krizi profitovali. Ti, kteří měli nemilosrdně využít nouzové situace v Německu a ve Švýcarsku. Tam už ostatně probíhají vyšetřování. Zatím ještě proti neznámému pachateli. Měla by však být zaměřena na dva mladé podnikatele z firmy Emix.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

10:45 Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

„Je plzeňské pivo pro Němce odlišné oproti tomu pro Čechy?“ Právě tato otázka v posledních dnech roz…