Propuštění trafikantů se muselo posílat faxem. Selhaly datové schránky

16.07.2013 22:17

Propouštění večer? Na první pohled se mohlo zdát, že se jedná o taktický krok - čím později večer, tím větší pravděpodobnost, že bude na místě méně novinářů. Nyní ale vyplouvá na povrch pravý důvod oddalování propuštění tří "rebelů". Selhaly datové schránky! Usnesení soudu se tedy rozesílalo po pracovní době.

Propuštění trafikantů se muselo posílat faxem. Selhaly datové schránky
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Právě prostřednictvím těch zasílá Nejvyšší soud svá usnesení. Advokáti ale rozhodnutí soudu získali po čtvrté hodině odpolední a ještě k tomu faxem. Nynější situaci tak musí řešit v pozdních večerních hodinách - například advokát Marka Šnajdra Lukáš Trojan po deváté hodině večer médiím sdělil, že svého klienta navštíví ještě o půl jedenácté. Je totiž možné, že budou tři "rebelové" propuštěni ještě dnes večer. Kolaps datových schránek ale znepříjemnil práci nejenom právníkům.

"Stalo se to poprvé a byl to problém, protože jde o celé to řízení. My jsme skutečně museli co nejrychleji operativní cestou najít náhradní řešení, protože jsme povinni subjektům doručovat rozhodnutí výhradně datovou schránkou," přiblížil serveru Idnes.cz krušné chvíle mluvčí soudu Petr Knötig. Jakým způsobem zaslat rozhodnutí - nad tím si úředníci soudu lámali hlavu hodinu. "Nevím, ale mohla tam být asi hodina. Snažili jsme se rozhodnutí doručit obratem, ale protože jsme zjistili, že klekly datové schránky, tak se doručovalo po pracovní době," dodává Knötig.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Apríííííl… Ne!“ Zástupce Pirátů šéfuje středočeskému zdravotnictví. A čile podniká. Ano, s nemocnicemi

8:34 „Apríííííl… Ne!“ Zástupce Pirátů šéfuje středočeskému zdravotnictví. A čile podniká. Ano, s nemocnicemi

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek předložil pozměňovací návrh k zákonu o střetu zájm…